بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


وزیر حمل و نقل عراق با اعلام نسبت پیشرفت در طراحی‌های اولیه پروژه جاده توسعه، گفت که عراق از مشارکت همه کشورها در این پروژه استقبال می‌کند.


مذاکرات عراق با ترکیه، ایران، امارات و قطر درباره «جاده توسعه»


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از میدل ایست نیوز، رزاق محیبس السعداوی، وزیر حمل و نقل عراق، با اعلام نسبت پیشرفت در طراحی‌های اولیه پروژه جاده توسعه، گفت که عراق از مشارکت همه کشورها در این پروژه استقبال می‌کند.

 السعداوی تأکید کرد که روند طراحی پروژه جاده توسعه به خوبی جریان دارد و مذاکرات عراق با کشورهایی که به مشارکت در آن تمایل نشان داده‌اند ادامه دارد.

وی گفت که در این باره مذاکراتی با کشورهای گوناگون از جمله ترکیه، ایران، امارات و قطر انجام شده و عراق از پیوستن دیگر کشورها به این پروژه استقبال می‌کند.

وزیر حمل و نقل عراق تأکید کرد که طراحی‌های اولیه خط ریلی جاده توسعه پیشرفت 50 درصدی و طراحی مسیر جاده‌ای پیشرفت 25 درصدی داشته است.

وی ادامه داد که شرکت مشاور ایتالیایی در حال انجام آزمایش‌های لازم از خاک مناطقی است که این جاده از آنها عبور می‌کند و پیشرفت بسیاری در این باره انجام شده است.

پروژه جاده توسعه که اواخر ماه مه گذشته توسط محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق اعلام شد، شامل مسیری زمینی و ریلی از عراق به ترکیه و بنادر آن است.

این مسیر از بندر فاو در بصره آغاز می شود و برنامه ریزی شده تا متشکل از یک جاده و راه آهن به طول یک هزار و 200 کیلومتر داخل خاک عراق و اتصال آن به شبکه ریلی ترکیه است.

بودجه این پروژه حدود 17 برآورد شده و در 3 مرحله اجرا می شود. مرحله نخست سال 2028 مرحله دوم سال 2033 و مرحله پایانی نیز سال 2050 تکمیل می شودپایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.