بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :


یدیعوت احارونوت:
یدیعوت احارونوت وضعیت اسرائیل را به سقوط در چاله عمیق جنگ تشبیه کرد.


اسرائیل در چاله جنگ سقوط کرده است


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از المیادین، روزنامه یدیعوت احارونوت در سر مقاله خود گزارشی را با عنوان «چه بر سر ما می‌آید؟ چگونه از چاله‌ای که در آن سقوط کرده‌ایم،‌ خارج شویم» منتشر کرد. 

این مقاله به عدم موفقیت اسرائیل در دستیابی به اهداف خود در تجاوزهایی که از ۷ اکتبر علیه نوار غزه انجام داده است، پرداخته وبا تاکید بر عدم آمادگی اسرائیل برای جنگ با حزب الله، وضعیت کنونی این رژیم را به سقوط در چاله تشبیه کرده است.

احارونوت نوشت: «اسرائیل در قعر قرار دارد و اکنون تلاش می‌کند دشمن را از بین ببرد، اما نمی‌دانیم چگونه اسرا را بازگردانیم و جنگ را پایان دهیم».

در این مقاله با بیان اینکه پس از سه ماه، تنها قولی که رهبران اسرائیل می‌توانند به ما بدهند، جنگ بیشتر و بیشتر است»، تاکید شده است: «روز گذشته –دوشنبه- روز سختی برای ارتش اسرائیل بود و بهای گزافی پرداخت کریم. در دو حمله جداگانه در غزه ظرف ۲۴ ساعت  و همچنین هدف قرار گرفتن تل آویو ۹ افسر و سرباز کشته و عده ای زخیم شدند». 

این روزنامه افزود: «اسرائیلی‌ها به دنبال راه‌حل هستند، اما دولت آنها داستان دیگری دارد. بنیاین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اهدافی را تعیین کرده است که امکان تحقق آنها وجود ندارد. بنابراین اسرائیل وارد جنگ بی پایانی شده است».

در ادامه این مقاله آمده است: «اسرائیل در روز ۷ اکتبر در چاله عمیقی سقوط کرد و تصور ضرر و زیان و بهایی که در آن روز در کوتاه مدت و طولانی به ما وارد شده و خواهد شد، غیرقابل تصور است. اما برای ما اکنون مهمترین سوال این است: چگونه از این چاله خارج شویم؟».

طبق گزارش یدیعوت احارونوت، «خارج شدن از چاله به مفهوم بازگشت اسرا، بازسازی شهرک‌های ویران شده، احساس امنیت برای ساکنان جنوب و شمال، بازگشت سربازان ذخیره و تلاش برای پایان دادن به جنگ است.این موضوع یک چالش ساده نیست». 

این روزنامه نوشت: «در سه ماه گذشته اخباری درباره شکست حماس و نابودی آن شنیده‌ایم اما این خبر واقعیت ندارد و فاصله زیادی تا نابودی حماس وجود دارد».

احارونوت نوشت:‌ «بمباران یک تونل به مفهوم از بین بردن همه توان نظامی حماس نیست و حتی اگر یحیی سنوار یا محمد دیف، رهبران حماس یا هر دو حذف شوند، نتایج جنگ تغییر نخواهد کرد و جایگزینی برای آنها پیدا خواهد شد».

این روزنامه در پایان تاکید کرد که اسرائیل در حال حاضر آماده گشودن جبهه جنگ در شمال نیست.

 پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.