بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


​معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با اشاره به راه‌اندازی مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال کشور، از مصور سازی تحولات جمعیتی و تحلیل داده، با استفاده از آخرین روش‌های انتشار اطلاعات خبر داد.


ارائه اطلاعات جامع جمعیتی توسط ثبت احوال به دستگاه‌های اجرایی


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، هاشم کارگر با اشاره به راه‌اندازی مرکز رصد جمعیت کشور برای نخستین بار در کشور در تشریح ماموریت‌های این مرکز گفت: به منظور رصد تحولات جمعیتی کشور  سازمان ثبت احوال اقدام به راه اندازی مرکز رصد جمعیت کشور نموده است که در این راستا اتاق وضعیت جمعیت کشور با رویکرد ارائه آمار لحظه ای از تحولات جمعیتی در ذیل این مرکز ایجاد شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور افزود: این اقدام براساس بند ۱۴ سیاست های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رصد مستمرسیاست‌های جمعیتی در ابعاد کمی و کیفی با ایجاد ساز و کار مناسب و تدوین شاخص های بومی توسعه انسانی و انجام پژوهش های جمعیتی و توسعه انسانی و تکلیف بند ت ماده ۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین با عنایت  به بند ز ماده ۱ قانون ثبت احوال که جمع اوری و تهیه آمار انسانی سراسر کشور و انتشار آن را جز وظایف سازمان ثبت احوال قرار داده است، صورت پذیرفته است و برای رصد مستمر تحولات جمعیتی میزان موالید و نرخ کلی باروری در کشور می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه مرکز رصد جمعیت کشور در ساماندهی رصد و نظارت بر مدیریت جمعیت و برای هم افزایی دستگاه ها و اثر بخشی فعالیت ها در حوزه جمعیت حائز اهمیت است، افزود: در این مرکز سعی می شود با بررسی تحولات جمعیتی و تحلیل داده و با استفاده از آخرین روش‌های انتشار اطلاعات جامع اقدام کرده تا سیاست‌گذاران و برنامه ریزان حوزه جمعیتی بتوانند از اطلاعات آن بهره مند شوند.

معاون وزیر کشور با اشاره به نیاز به مرکز رصد جمعیت کشور و اطلاعات ذی قیمت در این خصوص در سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: حضور متخصصان امر نسبت به ارائه راه حل های عملی و علمی در حفظ ساختار جوان جمعیت کشور و برنامه‌ریزی و چاره اندیشی در این خصوص از اهداف راه‌اندازی مرکز رصد کشور در این سازمان بوده است.

هاشم کارگر ادامه داد: برای ایجاد مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال، از ظرفیت‌های موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور استفاده می‌شود.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.