بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


رئیس کمیته سلامت شورا تاکید کرد:
عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از مزیت‌های مهم اجرای طرح «نوماند» توسط سازمان مدیریت پسماند، حذف مافیای زباله در پایتخت است.


حذف مافیای زباله در تهران با اجرای طرح «نوماند»


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سوده نجفی، عضو کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر نوآوری در جمع‌آوری پسماند در سطح شهر با اجرای طرح «نوماند» اظهار داشت: هوشمندسازی یکی از ضرورت‌هایی است که بسیاری از امور را تحت تاثیر خود قرار داده و مدیریت شهری نیز برای انجام برخی از وظایف خود در سطح شهر باید از این تکنولوژی بهره بگیرد؛ چراکه این موضوع سبب دسترسی بیشتر و آسان شهروندان به خدمات می‌شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: موضوع هوشمندسازی از ابتدای شورای ششم مورد توجه بود و اعضای شورا بر آن تاکید داشتند و مدیریت شهری نیز اقداماتی در این راستا انجام داده، است اما فاصله زیادی با آنچه که مدنظر شورای شهر است، دارد. 

وی با بیان این که طرح نوماند که توسط سازمان مدیریت پسماند در حال اجرا است، با استفاده از هوشمندسازی به صورت پایلوت در مناطق ۱۸، ۱۴ و ۸ اجرا می شود، خاطرنشان کرد: قرار است این طرح تا اواخر دی ماه در تمام مناطق ۲۲گانه شهر اجرا شود که شهروندان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشنی که به این منظور معرفی شده است، ساعت مراجعه ناوگان جمع‌آوری را تعیین و در راستای کمک به شهر و شهرداری برای برخورداری از شهر پاک کمک کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، نجفی با تاکید بر اینکه یکی از مزیت‌های مهم این طرح حذف مافیای زباله در سطح شهر است، یادآور شد: در صورت اجرای موفق این طرح، دیگر شاهد حضور کمتر زباله‌گردها بر سر مخازن پسماند خواهیم بود. از سوی دیگر این طرح می‌تواند به تفکیک زباله و بازگشت آن به چرخه بازیافت کمک شایانی کند که امیدواریم شهرداری بتواند این طرح را به خوبی به اجرا برساند.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.