بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با انتشار متنی در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ویراستی»، نسبت به شهادت ۲۰ دانش آموز عزیز در جنایت تروریستی گلزار شهدای کرمان واکنش نشان داد و نوشت:

«لیست غایبان کلاس شنبه مشخص شد

اما نه غایب … که برای همیشه حاضر

آنها در کلاس‌های ما نیستند. به کلاس عموقاسم‌شان رفته‌اند و‌در مکتب شهادت با معدل ۲۰ فارغ‌التحصیل شدند.

اقتدای نوگلانِ دانش‌آموز در زنگِ شهادت به مولایشان ابا عبدالله الحسین (ع) و شهدای خردسال کربلا را به حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، مقام عظمای ولایت، خانواده این عزیزان، هم‌کلاسی‌ها، معلمان و جامعه بزرگ فرهنگیان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

این اقدام تروریستی ناجوانمردانه بی‌پاسخ نخواهد ماند.

 انتقامِ سخت از دشمنان این مرز و بوم و خون‌خواهی از خونِ پاک این شهیدان گرانقدر، با تربیتِ سلیمانی‌ها و دانش‌آموزانی شایسته، متعهد و عاشق فرهنگ و وطنِ ایران اسلامی خواهد بود؛ با فضل الهی …

از معاونت پرورشی و فرهنگی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌خواهم مظلومیت دانش‌آموزان شهیدمان را هنرمندانه به تصویر بکشند.

اسامی شهدای دانش‌آموز حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان

۱- شهیده نرگس کارگر پایه سوم دبستان حمزه ناحیه ۲ کرمان

۲.شهیده زینب یعقوبی پایه هشتم دبیرستان راه دانش ناحیه ۲ کرمان

۳.شهید امیرحسین دهدهی پایه هشتم دبیرستان شهید مهدوی ناحیه ۲ کرمان

۴. شهید یاسین تشت‌زر پایه دهم هنرستان باقرالعلوم زنگی آباد ناحیه ۲ کرمان

۵. شهیده المیرا حیدری‌نژاد فرسنگی پایه یازدهم هنرستان فرهنگیان ناحیه ۲ کرمان

۶. شهیده عارفه سلمانی‌پور پایه یازدهم هنرستان اندیشه نو ناحیه ۲ کرمان

۷. شهیده فاطمه نظری کدخدا همت‌آبادی پایه دوازدهم هنرستان اندیشه نو ناحیه ۲ کرمان

۸. شهیده زهرا هوشمند پناه پایه دوازدهم هنرستان اندیشه نو ناحیه ۲ کرمان

۹.شهیده زینب رحمت‌آبادی پایه ششم دبستان حضرت خدیجه سلام الله علیه ناحیه یک کرمان

۱۰.آیدا قاسمی پایه پنجم دبستان حکمت ناحیه  یک کرمان

۱۱. محمد امین صفرزاده پایه نهم دبیرستان علی ابن ابی‌طالب ناحیه یک کرمان

۱۲. زهرا سلطانی‌نژاد پایه پنجم دبستان نظریان ناحیه یک کرمان

۱۳.محمد امین سلطانی‌نژاد پایه دوم دبستان ثارالله کرمان

۱۴. مهدی سلطانی‌نژاد پایه اول دبستان عباد ناحیه یک کرمان

۱۵. مریم سلطانی‌نژاد پایه سوم دبستان ثارالله ناحیه یک کرمان 

۱۶.میلاد شادکام پایه پنجم دبستان بهرامی ناحیه یک کرمان

۱۷. سبحان علیزاده پایه دوم شهدای فرهنگیان زرند

۱۸. محمدعلی مرادی  پایه نهم دبیرستان فضل‌الله خان یزدان‌آباد زرند

۱۹. حسین محمد آبادی پایه ششم شهرستان نرماشیر 

۲۰. حسن محمدآبادی پایه یازدهم هنرستان جوادالائمه شهرستان نرماشیر



پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.