بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


رئیس‌کل دادگستری استان کرمان در تشریح آخرین جزییات حادثه تروریستی در کرمان گفت: شناسایی عوامل دخیل در این حادثه تروریستی، تعقیب و دستگیری تروریست‌ها و تیم‌های پشتیبان آن‌ها در دستور کار ویژه دستگاه‌های امنیتی و قضایی استان کرمان قرارگرفته است.


تشریح آخرین وضعیت پرونده تروریستی کرمان/ رئیس‌کل دادگستری استان کرمان: شناسایی و دستگیری تروریست‌ها در دستور کار ویژه دستگاه‌های امنیتی و قضایی قرار دارد


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی ضمن عرض تسلیت شهادت جمعی از شهروندان عزیز استان و مجروح شدن تعداد دیگری از هموطنان و همشهریان کرمانی به ملت شریف ایران و مردم عزیز استان کرمان، اظهار کرد: پس از وقوع این حادثه تروریستی تلخ در کرمان و به دنبال دستوراتی که ریاست محترم قوه قضاییه خطاب به دستگاه قضایی استان کرمان صادر کردند از همان لحظات اولیه حادثه رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضایی استان قرار گرفت.

وی اعلام کرد: امیدوار هستم با دستوراتی که صادرشده و با پیگیری که دستگاهای امنیتی، نظامی و انتظامی استان انجام می‌دهند هر چه سریع‌تر پشت پرده این حادثه روشن شود و عواملی که پشتیبانی می‌کردند و عواملی که اقدام کردند شناسایی و تحویل دستگاه قضایی استان شوند تا در اسرع وقت پرونده آن‌ها با سرعت و دقت لازم رسیدگی شود و ما بتوانیم عوامل این حادثه را به سزای عمل ننگین خودشان برسانیم و انشا الله خبرهای خوبی در این رابطه بتوانیم در آینده به مردم عزیزمان ارائه دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی به تشریح اقدامات انجام‌شده طی ساعات گذشته در دستگاه قضایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: در اولین اقدام، بلافاصله دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در محل حادثه حاضر و تحقیقات اولیه برای بررسی حادثه و ابعاد قضایی این عملیات تروریستی آغاز شد.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمان اعلام کرد: بلافاصله دستورات قضایی لازم و از محل حادثه از سوی مدعی‌العموم خطاب به دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی صادر شد.

وی عنوان کرد: پس‌ازاینکه پیکر پاک شهدای عزیز از بیمارستان‌های سطح شهر به پزشکی قانونی استان منتقل شد با توجه به تعداد بالای شهدا، دو نفر از بازپرسان دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به همراه معاون دادستان مرکز استان در محل پزشکی قانونی حضور پیدا کردند و همان محل پزشکی قانونی دستورات قضایی لازم را برای شناسایی هویت شهدای عزیز صادر کردند و این اقدام در تسریع انجام تشریفات قانونی که در پزشکی قانونی برای شناسایی ابدان پاک شهدا باید انجام شود مؤثر بود.

رئیس‌کل دادگستری استان کرمان به اقدام سوم دستگاه قضایی در ساعات پس از وقوع حادثه اشاره کرد و گفت: در این رابطه پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان زیر نظر بازپرس ویژه‌ای برای رسیدگی به ابعاد قضایی این موضوع تشکیل‌شده است و دستورات قضایی لازم توسط دادستان به ضابطین خاص و عام صادرشده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی بیان کرد: همچنین در آینده خانواده‌های معظم شهدا و همچنین کسانی که در این حادثه دل‌خراش مصدوم و مجروح شدند می‌توانند برای طرح شکایت از عوامل دخیل در این حادثه به دادسرای کرمان مراجعه و شکایات خود را مطرح و رسیدگی‌های لازم انجام خواهد شد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.