بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


توافق‌نامه توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری امضا شد.


توافق‌نامه توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری امضا شد/خودکفایی ایران از واردات یک گرید پلیمری

به گزارش خبرنگار اقتصادی سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سیدمحمد جواد صدری مهر، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، ضمن برشماری اقدامات این معاونت برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، برای حمایت از زیست‌بوم ۱۰ هزار عضوی شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام‌های گسترده‌ای را انجام داده و کارهای دیگری را نیز در دست اقدام دارد.

وی از همکاری با شرکت‌های پتروشیمی یاد کرد و گفت: در زمینه بومی‌سازی قطعات و ساخت داخل، فعالیت‌های زیادی را در همکاری با شرکت‌های پتروشیمی کشور انجام داده‌ایم.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری گفت: در زمینه خلق و اشتراک دانش در بین شرکت‌های پتروشیمی در همکاری با مراکز نوآوری و فناوری بسترهای زیادی ایجاد شده و برخی نیز در حال توسعه است.

محمدرضا حیدرزاده نیز با اشاره به توانمندی‌های شرکت در زمینه نوآوری و فناوری گفت: سال گذشته با اتکا به توانمندی شرکت در این زمینه و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری موفق به توسعه و ثبت گرید پلیمریLEC۱۹۶۹ به‌عنوان یکی از نیازهای اصلی داخل کشور شدیم.

وی از حمایت‌های این معاونت قدردانی کرد و افزود: با تولید این گرید، بخش بزرگی از نیازهای کشور تأمین می‌شود و ایران را از واردات این محصول بی‌نیاز می‌کند.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول تصریح کرد: شرکت در زمینه نوآوری و فعالیت دانش‌بنیان، پیشگام است و برای توسعه این موضوع از ظرفیت‌های موجود در کشور استقبال می‌کند.

وی تاکید کرد: این توافق‌نامه همسو با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در زمینه حمایت و رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور با نقش‌آفرینی پررنگ شرکت‌های بزرگ، همچنین سیاست‌های دولت مبنی بر توسعه ظرفیت‌ها، ایجاد هم‌افزایی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، منعقد شد.

به گفته حیدرزاده؛ بسترسازی و ایجاد تعامل در راستای توسعه زیست‌بوم نوآوری مرتبط با حوزه دانش‌بنیان صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست با تمرکز بر  ایجاد و توسعه مرکز نوآوری تخصصی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست با رویکرد حمایت از طرح‌ها وایده‌های فناورانه و نوآورانه آن صنعت تخصصی،  احصا نیازهای استراتژیک و کلان کشور در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست و توسعه زنجیره ارزش این صنعت با بهره‌مندی از ظرفیت شرکت/واحدهای فناور و دانش‌بنیان و استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون جهش تولید دانش‌بنیان در زیست بوم نوآوری و با ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری، حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه، ایجاد هسته‌/واحدهای فناور و دانش‌بنیان مبتنی بر نیاز صنعت صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع پایین دست کشور.از جمله تعهدات طرفین در امضای این توافق‌نامه بود و مدت اجرای این توافق‌نامه ۲ سال و قابل تمدید است.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.