بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در حالی آغاز خواهد شد که تیم ملی فوتبال فلسطین با توجه به مسائل به وجود آمده در این کشور، حضور متفاوتی را در این دوره از رقابت‌ها خواهد داشت. آنها به دلیل وجود جنگ در سرزمین خود با نیت و اهداف متفاوتی قدم در این مسابقات گذاشته‌اند و می‌خواهد تا جایی که می‌توانند پرچم کشور خود را بالا ببرند.

تیم ملی فوتبال فلسطین با وجود سختی گروه خود در تلاش است تا در جام ملت‌های آسیا نتیجه خوبی را به دست آورد. بازیکنان این تیم می‌خواهد برای بالا بردن پرچم کشورشان تمام تلاش خود را بکنند. فلسطینی‌ها در گروه C با ایران، امارات و هنگ کنگ همگروه است. هرچند گروه سختی برای این تیم است اما امید دارند که نتایج خوبی را به دست آورند.

تیم ملی فلسطین پس از اولین حضور در سال ۲۰۱۵ برای سومین دوره متوالی است که در جام ملت‌های آسیا شرکت می‌کند و برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا با سه رقیب خود ایران، امارات و هنگ کنگ دیدار خواهد کرد.

تیم ملی فلسطین در حالی به دنبال اولین پیروزی خود در ملت‌های آسیایی است که در دو حضور قبلی خود در این مسابقات تنها به کسب دو تساوی بسنده کرده و در ۶ دیداری که تاکنون در این رقابت‌ها انجام داده، ۴ شکست را متحمل شده است. فلسطینی‌ها در اولین بازی خود مقابل همتای اردنی خود که با نتیجه ۱-۵ تن به شکست داده‌اند.

ضعیف‌ترین خط حمله در قامت یک تیم ملی

تیم فلسطین به دنبال یافتن راه حلی برای وضعیت خط حمله خود برای گلزنی است، چرا که آنها تا به امروز ۱۶ شوت را مقابل حریفان خود به ثبت رسانده‌اند که تنها ۴ شوت به سمت دروازه حریفان راه پیدا کرده است. جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات و همچنین کمترین تعداد شوت ضعیف‌ترین خط حمله مسابقات را به خود اختصاص داد.

در بین تمامی تیم‌هایی که حداقل در دو دوره جام ملت‌های آسیا شرکت کرده‌اند فلسطین تنها تیمی است که فقط یک گل به ثمر رسانده است. آنها با توجه به عدم گلزنی به تیمی که صرفاً حضورشان در جام ملت‌ها مهم است معروف شدند.

تیم ملی فلسطین با کسب ۱۰ امتیاز از ۸ بازی پس از تیم‌های ملی عربستان سعودی و ازبکستان در جایگاه سوم گروه چهارم مرحله مقدماتی این مسابقات قرار گرفت و جواز حضور در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را کسب کرد. شاگردان مکرم دابوب با ۳ پیروزی، یک تساوی و ۴ شکست به این دوره از رقابت‌ها قدم گذاشته‌اند.

 

فلسطین در بین اولین‌های آسیا

تیم ملی فلسطین یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های آسیایی به حساب می‌آید، زیرا یکی از اولین تیم‌هایی بود که در مسابقات مقدماتی جام جهانی در جام جهانی ایتالیا در سال ۱۹۳۴ شرکت کرد.

فدراسیون فوتبال فلسطین در سال ۱۹۲۸ تأسیس شد، اما تا سال ۱۹۹۸ به فیفا و اتحادیه فوتبال آسیا نپیوست و همچنان به دنبال اولین قهرمانی خود در جام ملت‌های آسیاست.

تیم ملی فلسطین اولین بازی بین المللی خود را در آوریل ۱۹۳۰ مقابل همتای مصری خود انجام داد که در آن بازی با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد. بزرگترین پیروزی فلسطین برابر تیم ملی گوام به دست آمده است، آنها در آوریل ۲۰۰۶ با نتیجه ۱۱ بر ۰ این تیم را شکست دادند. شیرهای کنعان پیش از پیروزی تاریخی و بزرگ خود در سال ۱۹۵۳ مقابل لبنان با نتیجه ۹ بر یک شکست خورده بودند تا سنگین‌ترین شکست تاریخ فوتبالی خود را تجربه کرده باشند.

 

ارزش تیم ملی فوتبال فلسطین

سایت ترانسفر مارکت که متخصص ارزش‌های بازاریابی بازیکنان فوتبال است، ارزش تیم ملی فوتبال فلسطین را ۶.۹۵ میلیون یورو اعلام کرد. این تیم در آخرین رده بندی فیفا در رده ۹۹ جهان و هفدهم آسیا قرار دارد.

عبداللطیف البحدری با حضور در ۷۹ بازی در صدر فهرست بازیکنانی است که بیشترین حضور در مسابقات بین‌المللی را با تیم ملی فلسطین داشته‌اند و اشرف نعمان و فهد عطل با ۱۴ گل در صدر بهترین گلزنان تاریخ این تیم هستند.

 

لیست تیم ملی فلسطین برای جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا

تیم ملی فوتبال فلسطین با ۲۶ نفر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا حضور خواهد داشت:

رامی حمادة، نعیم أبو عکر، براء خروب، عمرو قدورة، مصعب البطاط، موسی فیراوی، محمد خلیل، سامر الجندی، کامیلو سالدانا، میشیل میلاد، محمد صالح، یاسر حمد، المهدی عیسی، عمید محاجنة، عطاء جابر، عدی خروب، محمد باسم، سامر الزبیدی، تامر صیام، محمود أبو وردة، إسلام البطران، علاء الدین حسن، محمود وادی، شهاب القنبر، زید القنبر، عدی الدباغ.

 

تیم ملی فوتبال فلسطین ۲۴ دی ماه از ساعت ۲۱ در اولین بازی خود مقابل تیم ملی فوتبال کشورمان قرار خواهد گرفت.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.