بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :


سفیر عربستان در انگلیس:
سفیر عربستان سعودی در انگلیس تاکید کرد که کشورش نمی‌خواهد با اسرائیل به هزینه فلسطین عادی‌سازی انجام دهد.


خواهان عادی‌سازی روابط با اسرائیل به هزینه فلسطین نیستیم


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از بی بی سی، «خالد بن بندر بن سلطان»، سفیر عربستان در انگلیس اعلام کرد که کشورش به عادی سازی روابط با اسرائیل علاقه‌مند است اما نه اینکه به ضرر مردم فلسطین باشد.

وی تاکید کرد که هرگونه توافق با اسرائیل باید منجر به تشکیل کشور فلسطین شود.

سفیر عربستان با تاکید بر لزوم برقراری آتش بس در غزه توضیح داد که بشریت در قبال غزه شکست خورده است و جامعه بین الملل قادر به پایان دادن به جنگ نیست.

وی درباره عادی سازی روابط با اسرائیل تاکید کرد که عربستان به عادی سازی علاقه مند است، اما این امر مستلزم پایان دادن به درگیری در غزه و همچنین وجود مسیر عملی برای تشکیل کشور فلسطین است. 

سفیر عربستان گفت: «توافق بر سر عادی سازی قریب الوقوع بود و در آن شکی وجود ندارد. از نظر ما نتیجه نهایی مذاکرات دست کم باید شامل یک کشور مستقل فلسطینی باشد. هر چند که هنوز به عادی سازی معتقد هستیم اما این امر به هزینه فلسطین  تمام نخواهد شد».

وی ادامه داد: «ما به عادی سازی نزدیک بودیم و بنابراین به تشکیل کشور فلسطین نزدیک بودیم. هیچ یک از این دو بدون دیگری محال است اما ترتیب و نحوه مدیریت آن موضوع مورد بحث بود». 

سفیر تصریح کرد: «مشکلی که امروز در دولت کنونی اسرائیل داریم این است که یک دیدگاه افراطی و مطلقی بر آن حاکم است که به دنبال توافق نیست و بنابراین هرگز نمی تواند به درگیری پایان دهد».

 پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.