بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


معاون وزیر بهداشت تاکید کرد:
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در اجلاس مشترک معاونین بهداشت و توسعه مدیریت و منابع هم‌افزایی حوزه بهداشت و توسعه را برای پیشبرد اهداف نظام سلامت ضروری عنوان و از حوزه بهداشت به عنوان پرچم دار نظام سلامت یاد کرد.


حوزه بهداشت، پرچم‌دار نظام سلامت


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از وبدا، بهروز رحیمی در این نشست که در سالن شهید یاسینی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، توجه به حوزه بهداشت را از مهمترین دغدغه های دولت مردمی و وزارت بهداشت در این دوره مطرح کرد و گفت: طرح‌ها و برنامه‌های اجراشده در حوزه بهداشت، همواره موجب ارتقای سلامت جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش تمامی حوزه‌های وزارت بهداشت در نهایت برای سلامت مردم است، افزود: اجرای ۴۰۴۰ پروژه بهداشتی و تکمیل و بهره‌برداری دو هزار مورد آن، موفقیتی چشمگیر در عرصه بهداشت کشور و در مسیر تقویت نظام شبکه بهداشت کشور بوده و نقش‌آفرینی حوزه بهداشت از مراقبت‌های اولیه مادر و کودک گرفته تا حماسه واکسیناسیون کرونا، نشان از اهمیت آن دارد.

رحیمی حوزه بهداشت را پرچم‌دار نظام سلامت عنوان کرد و افزود: حوزه بهداشت همانند سخت‌افزاری برای اجرای برنامه‌های نرم‌افزاری نظام سلامت است. از سوی دیگر تبیین جایگاه و موفقیت‌های نظام بهداشتی کشور در رسانه‌ها ضروری است.

معاون وزیر بهداشت جذب چهار هزار و ۳۰۰ بهورز و بیش از ۶ هزار و 5۰۰ نیروی بهداشتی در آزمون استخدامی اخیر وزارت بهداشت را نشان از توجه ویژه به حوزه بهداشت دانست و گفت: نظام‌مند بودن برنامه‌ها از ویژگی‌های اصلی وزارت بهداشت است و اصلاح الگوی مصرف در نظام سلامت نیازمند اصلاح فرایندها و تجمیع منابع است.

وی از برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع به عنوان یک اولویت مهم برای وزارت بهداشت در دوره کنونی یاد و عنوان کرد: معتقدیم نظام سلامت با حوزه بهداشت شأنیت می‌یابد. کار تیمی، نشان از بهره‌گیری از خرد جمعی و مدیریت نوین در سازمان دارد و اعتماد نشان از باور و شناخت در کار تیمی است. همچنین شجاعت مؤلفه اصلی شفافیت است؛ حضور مدیران نظام سلامت در میدان و بررسی انبارها و منابع از نزدیک نیز می تواند در استفاده بهینه از منابع موجود موثر باشد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.