بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


نایب رئیس مجلس عراق:




نایب رئیس مجلس عراق گفت:‌ موضع عراق تأسیس کشور فلسطین به منظور حمایت از مردم این کشور و تأسیس با پایتختی قدس شریف است، در همین راستا ما قانونی را با عنوان جرم انگاری عادی سازی با رژیم صهیونسیتی تصویب کردیم.


موضع عراق تأسیس کشور فلسطین  با پایتختی قدس شریف است


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، محسن المندلاوی نایب رئیس مجلس عراق در نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت: در سه ماهی که از آغاز جنگ علیه غزه می‌گذرد نقض آشکار حقوق بشر و ارزش های انسانی و معاهدات بین‌المللی توسط ارتش رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان و کهنسالان انجام می‌شود و همه این‌ها در راستای کوچاندن اجباری و پاکسازی نژادی نوار غزه است. وی تأکید کرد: ما به عنوان مجالس کشورهای اسلامی باید موضع جدی و قاطعی در مقابل اقدامات این رژیم اتخاذ کنیم.

نایب رییس مجلس عراق عنوان کرد: موضع عراق تأسیس کشور فلسطین به منظور حمایت از مردم این کشور و تأسیس با پایتختی قدس شریف است، در همین راستا ما قانونی را با عنوان جرم انگاری عادی سازی با رژیم صهیونسیتی تصویب کردیم.

وی ادامه داد: ما دعوت می‌کنیم از همه مجالس کشورهای اسلامی و منطقه تا با برگزاری نشستی به همدلی و یاری برسیم تا دولت ها را برای برخورد با اسرائیل در سازمان ملل تشویق کنیم.

مندلاوی تصریح کرد: رژیم صهیونسیتی در سه ماه گذشته حقوق شهروندان و حقوق بشر را نشان نقض کرده و بیش از حدود ۹۰ قطعنامه سازمان را زیر پا گذاشته است، باید تلاش کنیم فوراً جنگ پایان یافته و پیش از آنکه دیر شود و منطقه به کلی وارد جنگ و بحران های دیگر شود این کشتار پایان یابد.

نایب رییس مجلس عراق خاطرنشان کرد: همه ما کشورهای اسلامی باید تلاش کنیم در راستای آتش بس و باز شدن دروازه های مرزی برای ورود کمک های انسان دوستانه و جلوگیری از ادامه کشتار، زمینه سازی برای تبادل اسرا و ایجاد آرامش و ثبات در این منطقه.

وی افزود: معتقد هستیم که همگی باید از مردم فلسطین حمایت کنیم تا کشور خود را به پایتختی قدس شریف تشکل دهند.



پایان خبر





نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.