بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :


تیم ملی فوتبال کشورمان در آخرین دیدار دوستانه خود پیش از حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برابر اندونزی به یک بُرد پرگل دست یافت.


 پیروزی ۵ گله ایران مقابل اندونزی ۵ روز قبل از اولین بازی در جام ملت‌ها/ ورود به جام هجدهم با کسب یازدهمین بُرد


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتبال کشورمان سه‌شنبه شب و در فاصله پنج روز تا دیدار برابر فلسطین در رقابت‌های جام ملت‌های 2023 آسیا، در دیداری دوستانه در زمین تمرینی باشگاه الریان مقابل تیم ملی اندونزی با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد.

سامان قدوس در دقیقه 3، روزبه چشمی در دقیقه 22، شهریار مغانلو در دقیقه 36 و مهدی قائدی در دقایق 70 و 87 پنج گل ایران را در این بازی به ثمر رساندند.

براساس این گزارش، در نیمه نخست با تصمیم امیر قلعه‌نویی سیدحسین حسینی، سیدمجید حسینی، شجاع خلیل‌زاده، آریا یوسفی، احسان حاج‌صفی، روزبه چشمی، سامان قدوس، رضا اسدی، مهدی ترابی، علی جهانبخش و شهریار مغانلو برای تیم ملی به میدان رفتند.

در این نیمه و پس از مصدومیت جزئی سیدمجید حسینی که منجر به خروج او از زمین بازی شد، امیر قلعه‌نویی برای ایجاد فشار بیشتر روی ملی‌پوشان و آزمایش آنها با یک بازیکن کمتر، بازیکن دیگری را وارد زمین نکرد تا تیم ایران از دقیقه 35 تا پایان نیمه نخست با 10 نفر بازی کند.

در نیمه دوم با تصمیم سرمربی تیم ملی ترکیب تیم به طور کلی تغییر کرد و ایران با ترکیب پیام نیازمند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سامان فلاح، میلاد محمدی، صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، علی قلی‌زاده، مهدی قائدی، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد به میدان رفت.

تیم اندونزی که در هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا با تیم‌های عراق، فیلیپین و ویتنام هم‌گروه است در ترکیب خود از سه بازیکن روس و یک بازیکن پرتغالی استفاده می‌کرد.

با این نتیجه تیم ملی ایران از زمان حضور امیر قلعه‌نویی به یازدهمین پیروزی خود از 13 بازی دست یافت. دو دیدار دیگر ایران با مربیگری قلعه‌نویی برابر روسیه و ازبکستان با تساوی به پایان رسیده بود.

پژمان منتظری بازیکن سابق تیم ملی ایران که در قطر زندگی می‌کند، برای تماشای این دیدار به باشگاه الریان آمد و عملکرد هم‌تیمی‌های سابق خود را از نزدیک تماشا کرد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.