بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

تیم ملی فوتبال کشورمان، برای حضور در جام ملت‌ها به قطر سفر کرده و اگر بتواند به نیمه نهایی یا حتی فینال این رقابت‌ها برسد، باشگاه‌هایی که سه بازیکن ملی‌پوش یا بیشتر در تیم ملی داشته باشند، بازی‌های‌شان در این رقابت‌ها به تعویق خواهد افتاد، البته این بستگی به درخواست باشگاه‌ها هم دارد اما این تنها تعویق بازی‌ها نیست. سپاهان اصفهان تنها نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی حساسی را در بیست و سوم بهمن ماه خواهد داشت که احتمالاً رویارویی سپاهانی‌ها در جام حذفی هم با تأخیر برگزار خواهد شد.

 

قرعه‌کشی جام شگفتی‌ها

قرعه کشی این دوره از رقابت‌های جام حذفی انجام شد و به این ترتیب در مهم‌ترین دیدارها، چهار بازی از 16 بازی مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی بین تیم‌های لیگ برتری انجام خواهد شد که می‌تواند جزو بازی‌های جذاب این دوره جام حذفی باشد. اولین تیم خارج شده در قرعه‌کشی تیم دسته دومی نیروی زمینی بود که باید به مصاف تیم لیگ یکی فجرسپاسی برود. از بین لیگ برتری‌ها هم اولین قرعه به نام ملوان بندرانزلی خارج شد که میزبان تیم دسته اولی شهرراز شیراز است.

 

اخباری روبه‌روی تیم سابق

سعید اخباری سرمربی فعلی چادرملو اردکان در حالی تیمش را مقابل فولاد خوزستان به میدان خواهد فرستاد که پیش از این به عنوان مربی در فولاد مشغول کار بوده و رویارویی این مربی با تیم سابق‌اش می‌تواند یکی از بازی‌های جذاب این مرحله از رقابت‌های جام حذفی باشد.

 

سپاهان- شمس‌آذر؛ بازی تکراری

سپاهان به عنوان یکی از بهترین تیم‌های بیست و سومین دوره از لیگ برتر در حالی در هفته پانزدهم و بازی پایانی نیم فصل اول، به مصاف شمس‌آذر قزوین رفت که امیدوار بود با برد مقابل این تیم، به قهرمانی نیم فصل دست پیدا کند اما شاگردان سعید دقیقی با یک بازی حساب شده، تیم سپاهان را شکست دادند، حالا این دو تیم در جام حذفی به مصاف هم خواهند رفت و شاید تاوان برد سپاهان در لیگ برتر، حذف از جام حذفی باشد.

 

نساجی – آلومینیوم؛ به یاد بازی فینال

فینال دو فصل گذشته رقابت‌های جام حذفی، شاهد مصاف نساجی مازندران و آلومینیوم اراک بود، جایی که مازندرانی‌ها و اراکی‌ها توانستند با حذف مدعیانی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان و … خود را به فینال این مسابقات برسانند تا برای کسب قهرمانی به مصاف هم بروند که البته مازندرانی‌ها موفق‌تر بودند و توانستند قهرمانی جام حذفی را به نام خودشان ثبت کنند، حالا این دو تیم البته با شرایط متفاوت در مرحله یک شانزدهم رقابت‌ها به مصاف هم خواهند رفت.

 

برنامه بازی‌ها:

نیروی زمینی فجر شهید سپاسی

ملوان بندرانزلی شهر راز شیراز

سایپا پارس جنوبی جم

سپنتا تربت حیدریه مس کرمان

نساجی آلومینیوم

فولاد چادرملو اردکان

هوادار استقلال خوزستان

گل‌گهر نیکا پارس چالوس

سپاهان شمس‌آذر

پیکان ستارگان بهمن جوان تهران

مس رفسنجان استقلال

ذوب‌آهن آکادمی کیا تهران

پرسپولیس نفت و گاز گچساران

چوکا تالش تراکتور

صنعت نفت آبی پوشان جنوب ملاثانی

مس سونگون شناورسازی قشمپایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.