بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از انعقاد توافق‌نامه همکاری دو جانبه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و این دانشگاه با هدف تحقق برنامه تحولی دولت سیزدهم برای افزایش نرخ اشتغال و ارتقاء سطح مهارت نیروی کار خبر داد.


انعقاد توافق‌نامه همکاری دو جانبه وزارت تعاون با دانشگاه جامع علمی کاربردی


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، «فضل‌اله لک» سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه با اعلام این خبر افزود: نظر به ضرورت تحقق اهداف برنامه تحولی دولت مردمی سیزدهم برای افزایش نرخ اشتغال و ارتقاء سطح مهارت نیروی کار و ارتباط موثر با بخش‌های مختلف اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور، این توافق‌نامه منعقد شد. 

وی افزود: براساس این توافق‌نامه مقرر شد کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان‌ها، ضمن بررسی طرح‌های معرفی شده از سوی دانشگاه نسبت به معرفی طرح‌های منتخب برای برخورداری از تسهیلات و خدمات قانونی ذیربط به مراجع ذیصلاح اقدام و از ظرفیت مراکز آموزش علمی کاربردی استان جهت اجرای طرح‌های توانمندسازی، ارتقاء بهره‌وری سرمایه انسانی و طرح‌های اشتغال آفرین و نوآورانه استفاده کند. 

لک تصریح کرد: طبق این توافق‌نامه لازم است واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ضمن اعلام ظرفیت اجرای دوره‌های کوتاه‌مدت مراکز تحت نظارت به کارگروه اشتغال استان، با ظرفیت‌سنجی و بسیج امکانات و منابع در اختیار، نسبت به مشارکت در رفع نیازهای آموزشی استان متناسب با طرح آمایش اقدام کند. 

وی افزود: رؤسای واحدهای استانی به عنوان عضو مدعو در جلسات کارگروه شرکت کرده و مراکز آموزش علمی کاربردی منتخب دانشگاه که دارای مجوز مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی هستند در طرح‌های خاص به ویژه طرح نظارت میدانی اشتغال استانی به کار گرفته شوند. 

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: امید است با تحقق کامل مفاد این توافق‌نامه زمینه نقش آفرینی بیشتر در افزایش سطح مهارتی کارجویان کشور و حل معضل بیکاری به ویژه برای دانش‌آموختگان دانشگاهی انجام شود.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.