بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :


تیم ملی ایران در آخرین بازی تدارکاتی خود تا پیش از جام ملت‌ها امروز به مصاف اندونزی خواهد رفت.


پیش بازی ایران - اندونزی؛ محک نه چندان جدی


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت ۱۸:۳۰ امروز آخرین دیدار تدارکاتی‌اش پیش از جام ملت‌های ۲۰۲۳ را پشت درهای بسته کمپ الریان دوحه مقابل اندونزی برگزار می‌کند.

شاگردان امیر قلعه‌نویی که آمار ۱۰ برد و ۲ مساوی را ثبت کرده‌اند، در مسابقه با حریف شرق آسیایی به دنبال تمرین برنامه‌های تاکتیکی هستند تا با آمادگی و هماهنگی بیشتری روز ۲۴ دی در اولین بازی خود در جام ملت‌ها به مصاف فلسطین بروند.

سرخ و سفیدها(لقب اندونزی) در حال حاضر در جایگاه ۱۴۶ رنکینگ فیفا و ۲۷ آسیا قرار دارند و از یک سرمربی ۵۲ ساله‌ای کره‌ای به نام شین تائه یونگ استفاده‌ می‌کنند که پیش از این به عنوان سرمربی تیم ملی کشورش مقابل ایران با هدایت کارلوس کی‌روش قرار گرفته و در دیدار دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در شرایطی که تیم ملی با اخراج سعید عزت‌اللهی ۱۰ نفره شده بود در سئول به تساوی بدون رضایت داد. 

ایران برای این مسابقه هم مانند دیدار دوستانه با بورکینافاسو سردار آزمون را در اختیار ندارد. برخلاف تیم ملی کشورمان که با میانگین سنی ۲۹/۵ دومین تیم مسن جام ملت‌ها محسوب می‌شود، اندونزی با میانگین سنی ۲۴/۳ باید به عنوان جوان‌ترین تیم مسابقات در گروه D به مصاف ژاپن، عراق و ویتنام برود و کار بسیار سختی برای صعود به مرحله بعدی حتی در جایگاه یکی از ۳ تیم برتر سوم دارد.

این تیم از ابتدا تا انتهای سال ۲۰۲۳ در ۱۲ بازی آمار  ۴ برد، ۳ مساوی و ۵ باخت را ثبت کرد و از قابل توجه‌ترین دیدارهایش در سال گذشته می‌توان به شکست ۲ بر صفر از آرژانتین، قهرمان جام جهانی اشاره کرد.

ایران در ۴ بازی از ۵ دیدار قبلی‌اش برابر اندونزی برنده شده و فقط یک بار به تساوی رسیده است. ۱۱ گل زده و ۳ گل خورده نیز حاصل عملکردش در این بازی‌ها بوده است. هرچند سال ۲۰۰۹ تیم ملی یک بازی غیررسمی هم برابر منتخب بازیکنان امید و لیگ اندونزی برگزار کرد و ۵ بر صفر حریف را شکست داد.

اسناوی مانگکوالام، کاپیتان ۲۴ ساله اندونزی در حال حاضر بدون تیم است اما برخی بازیکنان این تیم در حال حاضر در تیم‌های قابل توجهی بازی می‌کنند که می‌توان به یوردی آمات، بازیکن اهل کاتالونیا و سابق بتیس، اسپانیول، رایووایکانو و فعلی جوهور باهور مالزی یا الکان باگوت، بازیکن تایلندی‌الاصل ایپسویچ تاون انگلیس، ساندی ولش، دفاع راست بلژیکی الاصل میشلن بلژیک، پراتاما آرهان، دفاع چپ سابق توکیو وردی ژاپن، جاستین هانبر، دفاع هلندی الاصل ولورهمپتون انگلیس، ویتان سلیمان، هافبک باهیانگکارا، مارک کلاک، هافبک هلندی الاصل پرسیب باندونگ، ایوار جنر، مدافع هلندی الاصل اوترخت، رافائل استروئیک، مهاجم هلندی الاصل آدو دن هاگ اشاره کرد.

 پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.