بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


سخنگوی دولت:
سخنگوی دولت از توافق با وزارت کشور برای فراهم شدن امکان دریافت گواهینامه برای نوجوانان ۱۶ ساله خبر داد.


 ۱۶ ساله‌ها گواهینامه موتورسیکلت‌ دریافت می‌کنند


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، علی بهادری جهرمی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور در خصوص طرح ملی مسکن گفت: توافقی بین دولت و بانک مرکزی حاصل شد مبنی بر این‌که اقساط وام بازپرداخت طرح ملی مسکن در ۲ سال اول به حدود ۵ میلیون کاهش پیدا کند که در شهرهای کوچک متفاوت خواهد بود.

سخنگوی دولت افزود: مطابق مصوبه جدید، ۱۶ ساله‌ها هم گواهینامه موتورسیکلت‌های مندرج در جدول تعیین شده را دریافت می‌کنند. در راستای تحقق دولت الکترونیک، تمام مراحل ثبت‌نام متقاضی به‌صورت برخط انجام می‌شود. به‌منظور فراهم‌سازی زیرساخت‌های لازم، این ابلاغیه از یک سال دیگر اجرایی خواهد شد.

وی یادآور شد: در توافق با وزارت کشور  امکان دریافت گواهینامه برای نوجوانان ۱۶ سال فراهم شد. این امکان  پس  از انجام مقدمات و تغییر آیین‌نامه فراهم خواهد شد. امکان دریافت گواهینامه برای نوجوانان ۱۶ سال برای  برخی از موتور سیکلت‌ها که در جدول مطرح شده صورت خواهد پذیرفت.

بهادری جهرمی در خصوص واردات خودروهای کارکرده گفت: در این زمینه توافقات خوبی صورت گرفت؛ بانک مرکزی با تخصیص ارز و وزارت صمت و اقتصاد با همکاری یکدیگر مقدمات را نهایی کردند و آیین‌نامه آن به زودی ابلاغ خواهد شد. دولت موافقت کرد که امکان واردات خودروهای مناطق آزاد به سرزمین اصلی فراهم شود. خودروهایی که در چارچوب قوانین موجود مشمول خودروهای ممنوعه نبودند، در چارچوب قوانین و مقررات عمومی و پرداخت عوارض امکان واردات‌شان به سرزمین اصلی فراهم شد.خبر در حال تکمیل می باشد…

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.