بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :


سرمربی آلومینیوم اراک در گفتگویی جنجالی صحبت‌های جالبی درباره هزینه‌های برخی تیم‌ها در لیگ برتر ایران مطرح کرد.


ادعای عجیب سرمربی لیگ برتری درباره هزینه هزار میلیاردی در ایران!


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،،  سید مجتبی حسینی در گفت‌وگوی اسکایپی با برنامه فوتبال برتر عنوان کرد: شروع ما هم مثل آقای تارتار دیزلی بود. وقتی وارد شدیم، تیم تقریبا پاشیده بود و بیشتر بازیکنان جدا شدند و خیلی کار سختی داشتیم. معمولا ما تیم‌هایی می‌رویم که کار خیلی سخت است.

او ادامه داد: سعی کردیم ابتدا شناخت خوبی پیدا کنیم و با توجه به بودجه محدود، انتخاب‌های درستی انجام دادیم تا خدایی ناکرده بودجه تیم حیف و میل نشود و در کار ضربه نخوریم. خدا را شکر یک مجموعه خوبی جمع شد و خدا را شکر نیم‌فصل اول آبرومندانه به پایان رسید و امیدوارم در دور برگشت هم همین روند را ادامه بدهیم.

سرمربی آلومینیوم که توانایی خاصی در بهره‌گیری از جوانان و رونمایی از آنها در فوتبال دارد، ابراز کرد: اگر ثروتمندترین تیم های دنیا را هم نگاه کنید، بخشی از کارشان استعدادیابی است. اگر منچستر سیتی بهترین تیم باشگاهی جهان است، بخشی از کارش را روی پیدا کردن استعدادهای جوان گذاشته است. در دیدار اخیر منچسر سیتی در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا، جوانان زیادی استفاده کردند و باید ما هم به همین سمت برویم که استعدادها را پیدا کنیم.

حسینی در اظهار نظری جالب توجه ابراز کرد: نباید ما و دیگر مربیان مثل تارتار را به این چشم نگاه کنند که این ها فقط باید با تیم های ضعیف‌تر و مهره های گمنام کار کنند. نباید این مُهر به ما زده شود که فقط باید استعداد پیدا کنند و بازیکن جوان را ترتیب کنند. چه اشکالی دارد به مربیان این مدلی اعتماد شود؟ وقتی یک مربی می تواند با شرایط سخت کار کند، شرایط بهتر هم قرار بدهند تا ببینند چه سرنوشتی دارد.

او تاکید کرد: به نظرم به ما کم‌لطفی می‌شود ولی ما با همین قضیه هم لذت می‌بریم و به این جوانان خدمت رسانی انجام می دهیم. کمک می کنیم باشگاه های خودمان بهترین شرایط را داشته باشند ولی ایرادی هم ندارد که شرایط بهتر را به بچه ها بدهند.

سرمربی آلومینیوم در خصوص بودجه این باشگاه در فصل جاری اظهار کرد: سال گذشته یک مقدار باشگاه آلومینیوم انحراف از بودجه داشت و همین مسئله برای ما مشکل‌ساز شد. امسال که راهی باشگاه خوب آلومینیوم شدیم، گفتند نمی توانیم از بودجه مصوب منحرف شویم ولی بودجه ما بین 115 تا 120 میلیارد تومان است.

حسینی با بیان اینکه باید قراردادها شفاف‌سازی شود، اذعان کرد: اگر قضیه شفاف باشد و نخواهیم قانون را دور بزنیم، خیلی از مسائل روشن خواهد شد. اگر بخواهیم سقف تعیین کنیم و باشگاه بخواهد قانون را دور بزند، همین اتفاقات بد اخیر می‌افتد و به فوتبال ضربه می‌زند.

او ادامه داد: فدراسیون فوتبال یک مقدار قضیه را سفت گرفت و تا حدودی شفاف‌سازی شد. پارسال برخی از تیم‌های بالای هزار میلیارد هزینه کردند ولی کسی خبردار نشد. امسال فدراسیون یک مقدار این قضیه را سفت گرفت و وقتی همه مباحث رو شد، این مسائل را کمتر دیدیم.

سرمربی آلومینیوم تصریح کرد: بالای 80 درصد از فوتبال ما دولتی است و باید نظارت جدی در این زمینه صورت بگیرد. نمی‌شود برخی تیم‌ها به شیر دولت وصل باشند و همه جوره هزینه شود ولی برای برخی دیگر اینطور نباشد.

حسینی در خصوص آخرین بازی نیم‌فصل مقابل ملوان انزلی ابراز کرد: هر دو تیم می‌توانستند برنده این بازی باشند. شناخت خوبی از یکدیگر داشتیم و همه از این دیدار لذت بردند. در مصاحبه هم گفتم که اگر یک تیم دقیقه 93 یک گل سالم می‌زند و داور گل را قبول نمی‌کند، از جذابیت و شور فوتبال کم خواهد کرد. سعی می‌کنم از هر بازی یاد بگیرم و از این مسابقه هم یاد گرفتم و این دیدار به ما کمک می‌کند تا در دور برگشت بهتر کار کنیم.

 پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.