بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


نماینده وزیر علوم :
نماینده وزیر علوم و مدیر کل دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی در دانشگاه خلیج فارس گفت: قانون و قانون‌پذیری لازمه اصلی پیشرفت و تعالی است و در همه جا قانون‌گرایی باید تبلیغ و به یک فرهنگ تبدیل شود.


قانون‌گرایی باید تبلیغ و به یک فرهنگ تبدیل شود


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از دانشگاه خلیج فارس، «سید ابراهیم حسینی» نماینده وزیر علوم و مدیر کل دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی در جلسه با کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس، قانون و قانون پذیری را لازمه اصلی پیشرفت و تعالی خواند و یادآور شد: در همه جا قانون‌گرایی باید تبلیغ و به یک فرهنگ تبدیل شود. 

حسینی خطاب به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس گفت: اگر می‌خواهیم کشوری متمدن داشته باشیم باید همه ما قانون‌پذیر باشیم و فراموش نکنیم که تمدن با قانون‌پذیری و قانون‌گرایی شروع می‌شود. 

نماینده وزیر علوم و مدیر کل دفتر هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی تصریح کرد: خط قرمز دانشگاه بی‌توجهی به مسائل اخلاقی است. اما باید بدانیم ما همه برای خود حقوق و تکالیفی داریم این نمی‌شود که فقط مطالبه حق کنیم و خود هیچ حرکتی در راستای انجام تکلیفی که به ما محول شده است نداشته باشیم. 

حسینی تاکید کرد: دفاع از قانون اساسی یک تکلیف است. احترام به قانون و اطاعت از آن هم وظیفه همگانی است. در همه جای دنیا ضوابطی وجود دارد که باید مراقبت کرد تا از آن ضوابط عدول نشود. رعایت اخلاق و قانون هم به معنای مخالف آزادی اندیشه بودن نیست. 

وی افزود: هدف مچ‌گیری و غرض ورزی نیست و بنیان هیئت‌ها بر مباحث اخلاقی و تربیتی استوار است. 

نماینده مقام عالی وزارت تصریح کرد: در همه جا شرافت اخلاقی و آبروی افراد باید در نظر گرفته شود و دانشگاه جای انسان‌های باشرف است. 

در ادامه این جلسه اعضای هیئت علمی و یاوران علمی دانشگاه به گفت‌وگو و پرسش و پاسخ با اعضای هیئت تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیئت علمی پرداختند. 

گفتنی است، پیش از این جلسه، نشست هیئت رئیسه دانشگاه و اعضای هیئت رسیدگی به تخلفات دانشگاه خلیج فارس با حسینی و هیئت همراه برگزار شد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.