بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، و به نقل از پایگاه خبری اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران، استاندار تهران در اولین جلسه رسمی ستاد دهمین دوره بازی‌های آسیایی 2024 ناشنوایان بر برنامه‌ریزی دقیق برای میزبانی شایسته دهمین دوره این رقابت‌ها در تهران تأکید کرد.

علیرضا فخاری در این جلسه که روز گذشته با حضور علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان، خسروی سرپرست فدراسیون ناشنوایان و رؤسای دیگر فدراسیون‌های ورزشی در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به لزوم انجام برنامه‌ریزی دقیق برای میزبانی این رویداد بزرگ، میزبانی این مسابقات را یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای ورزشی سال‌های اخیر کشور دانست و افزود: باید موضوعات مربوط به این‌ رویداد‌ را تا روز شروع مسابقات به‌صورت جزء به جزء مد نظر داشت.

وی‌ با تأکید به اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام امور باید ‌در سه بازه زمانی قبل، حین و بعد از برگزاری مسابقات تقسیم‌بندی شود، ادامه داد: میزبانی شایسته و‌ در خور شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منوط به پیش‌بینی امکانات مورد نیاز برای اسکان، حمل‌و‌نقل و ‌پشتیبانی ورزشکاران است که باید از هم‌اکنون به آن پرداخت.

استاندار تهران عنوان کرد: از جمله مواردی که باید در مرحله قبل از برگزاری مسابقات به آن توجه کرد، بررسی وضعیت اماکنی است که مسابقات در آن‌ برگزار‌ می‌شود، لذا باید بررسی‌های لازم برای رفع نواقص احتمالی و ایجاد شرایط ایده‌آل برگزاری مسابقات صورت پذیرد.

فخاری با بیان این‌که هرچند این مسابقات در تهران برگزار می‌شود، اما تهران نماینده جمهوری اسلامی است، گفت: برای برگزاری میزبانی هرچه بهتر باید از ظرفیت‌های ملی در تمام زمینه‌ها بهره برد.

وی میزبانی این ‌رویداد را گام مهمی در راستای خنثی‌سازی تبلیغات ایران‌ستیزانه دشمنان خواند و‌ با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات در حوزه بین‌الملل؛ تأثیرات این میزبانی را هم در حوزه دیپلماسی و‌ هم در حوزه فرهنگی بسیار مهم و اساسی خواند و اضافه کرد: نگاه جامعه بین‌الملل به ایران نگاهی غیرواقعی و متأثر از تبلیغات منفی معاندین است و برگزاری این مسابقات به ما کمک می‌کند جایگاه حقیقی جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دهیم.

استاندار تهران در ادامه با تأکید بر لزوم تشکیل هیئت اجرایی با حضور نمایندگان فدراسیون‌های مختلف، وجود یک دفتر مستقل برای استقرار دبیرخانه برگزاری مسابقات را الزامی دانست و از اعضای حاضر در جلسه خواست نکات مدنظر خود را به‌صورت برنامه اجرایی به مسئولین ارائه نمایند.

فخاری ضمن ابراز امیدواری درجهت برگزاری شایسته مسابقات خاطرنشان کرد: بعد از مشخص شدن کشورهایی که در این مسابقات حضور به‌هم‌ می‌رسانند، جلسه‌ای با سفرای این‌ کشورها برگزار و پیرامون مسائل مختلف با آنها گفت‌وگو خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز در جلسه ستاد دهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان گفت: پیش از انتخاب تهران، کیش به‌عنوان میزبان معرفی شده بود که با حمایت استاندار و وزارت ورزش و جوانان، امکانات لازم جهت این میزبانی فراهم شد.

علی جوادی تأکید کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران به‌عنوان محور، وظایف ستاد را مشخص و به‌طور مستمر برنامه‌ها را پیگیری خواهد کرد.

بنا به همین گزارش، براساس اعلام ستاد برگزاری این رقابت‌ها، دهمین دوره بازیهای آسیایی ناشنوایان در رشته‌های کشتی آزاد، فرنگی، جهت‌یابی، والیبال، والیبال ساحلی، کاراته، تنیس روی میز، تکواندو، تنیس، فوتبال، فوتسال، دوچرخه‌سواری پیست، دوچرخه‌سواری کوهستان، بولینگ، جودو، تیراندازی، دوومیدانی، بدمینتون، بسکتبال، شنا، شطرنج، گلف و هندبال انجام خواهد شد و برای محل برگزاری مسابقات، سالن‌های مجموعه ورزشی آزادی، مجموعه شیرودی و آفتاب انقلاب پیش‌بینی شده است.

ستاد عالی بازی‌ها به‌ریاست کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان و سایر اعضا و ستاد اجرایی بازی‌ها به‌ریاست علیرضا فخاری استاندار تهران و علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران به‌عنوان دبیر ستاد و سایر اعضا بر حسن برگزاری این رقابت‌ها در ابعاد مختلف برنامه‌ریزی، نظارت، پشتیبانی و اجرایی نظارت خواهند کرد.

دهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان با حضور بیش از 25 کشور طی روزهای 24 مهرماه تا 8 آبان ماه 1403 به‌میزبانی تهران برگزار خواهد شد.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.