بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت و فرماندهان مدافع حرم، سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران و همراهان شهید ایشان مجلس یادبودی یکشنبه ۷ ژانویه در شهر لاهه برگزار شد.


برگزاری مراسم یادبود شهدای حرم و چهارمین سالگرد شهادت سپهبد شهید سلیمانی و یاران شهیدش در لاهه


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، در این مراسم که جمعی از روحانیون و روسای مراکز دینی و فرهنگی هلند و همچنین اقشار مختلف شیعیان مقیم اعم از ایرانی، افغانستانی، ترک، کرد، عرب و پاکستانی حضور داشتند  سخنرانان ضمن بزرگداشت ایثارگری‌های شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی به پاره‌ای از  رشادت‌های وی در مبارزه با افراط‌گرایی، تروریسم و گروهک داعش، بر خدمات بی‌نظیر آن اسوه مقاومت در برقراری امنیت، ثبات و‌ صلح در منطقه تاکید نمودند.

هادی فرجوند سفیر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود ابتدا  با اشاره به حمله تروریستی اخیر داعش در مزار گلزار شهدای کرمان به عاشقان و دلباختگان سردار دلها و شهادت ۹۱ نفر از زائران، آن را نشانه اوج کینه این جنایتکاران سنگدل از سردار مقاومت و عدم تحمل عشق و شوق مردم به زیارت مرقد سردار بزرگشان دانست. ایشان با اشاره به اینکه ۱۳ نفر از شهدای کرمان، افغانستانی بوده اند، اظهار داشت فداکاری و ایثار سردار سلیمانی فراتر از ملیت و قومیت و مذهب بوده و محصور در مرزهای جغرافیایی نیست. ایثارگری‌های شهید قاسم سلیمانی در طول سالهای متمادی جنگ و جهاد علیه داعش، افراط گرایی و کانونهای ناامنی در منطقه، او را شهیدی متعلق به همه امت اسلامی و کشورهای منطقه و سرداری برای همه ملل ستمدیده و در خدمت بشریت کرده و به همین دلیل دلهای بسیاری را با هر دین و مذهب و عقیده ای جذب خود کرده است.

در این مراسم برخی از نمایندگان مراکز دینی از جمله شیخ محمد ساعدى، سید اسرار موسوى  و ابراهیم ألماز در  تقبیح عملیات انتحاری داعش و اوصاف اخلاقی،  رشادت های شهدای مدافع حرم مطالبی را به زبان های عربی، پاکستانی و ترکی ارائه کردند. در جریان این مراسم ایجاز حسین سیفی اشعاری را به زبان انگلیسی و همچنین شعری از اقبال لاهوری به اردو در وصف سردار دلها قرائت کرد که مورد توجه حضار قرار گرفت. در پایان مراسم نیز نوحه خوانی در رثای سردار سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم و شهدای اخیر گلزار شهدای کرمان برگزار شد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.