بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


بروجردی در گفت‌وگو با سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،:‌
رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بسیاری از تهدیدهای تروریستی در کشور ما وجود دارد که به موقع کشف و خنثی می‌شود اما اعلام نمی‌شود. واقعیت این است که این‌گونه حوادث، علیرغم تمهیدات پیشگیرانه امنیتی، به وجود می‌آید. با وجود این، به نظر من با توجه به این حادثه تلخ ما باید تمهیدات محکم‌تری را برای پیشگیری از وقایع مشابه در آینده بیندیشیم و اعمال کنیم.


حلقه‌های زنجیره تهدید علیه ایران کاملا روشن است/ باید تمهیدات محکم‌تری برای پیشگیری از حوادثی مانند کرمان اعمال کنیم


علاءالدین بروجردی رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، در خصوص عملیات تروریستی هفته گذشته در کرمان که موجب شهادت جمعی از هم‌وطنانمان شد، گفت: با توجه به وضعیت همسایگان جمهوری اسلامی ایران، پشت پرده تهدیدهای موجود علیه ایران، آمریکا و رژیم‌صهیونیستی هستند، چراکه داعش هم دست‌پرورده آمریکا است. به اذعان رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، اوباما داعش را به وجود آورده و بنابراین سیاست آمریکا هم علیه منافع و امنیت ملی ما است.

وی افزود: بنابراین حلقه‌های این زنجیره تهدید کاملا روشن و واضح است. به نظرم حادثه تلخ کرمان که از نظر افکار عمومی دنیا و مسئولین کشورها اضافه بر محکومیت در سطح ملی محکوم شد، از این قاعده مستثنی نیست. طبیعتا اگر کاری که شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی با سرکوب داعش نبود و اگر آنان را از مرزهای ما دور نگه نداشته بود، ما امروز شاهد حوادث متعددی در درون کشورمان بودیم. بنابراین در یک قضاوت منصفانه، امنیت فعلی‌ را که امنیت پایداری هم است، مرهون این مرد بزرگ و تلاش همه مسئولان ذیربط هسته امنیتی و دفاعی هستیم. بنابراین امروز در مبدا همان سیاست راهبردی ضربه زدن به باقی‌مانده‌های این گروهک تروریستی و بقیه عوامل تربیت‌شده آمریکا در منطقه هستیم تا آنها جرأت نکنند وارد مرزهای ما شوند و این‌گونه فجایع را بیافرینند.

بروجردی در در مورد انتقاداتی که به مسئولان برگزاری امنیت مراسم گلزار شهدای کرمان و در راس آنها وزارت کشور مطرح می‌شود، گفت: طبیعتا آنها مسئولیت امنیت کشور را برعهده دارند. البته مطلع هستید که ارگان‌های متعددی در این زمینه مسئولیت دارند. بسیاری از تهدیدهای تروریستی که در کشور ما وجود دارد و به موقع کشف و خنثی می‌شود، اعلام نمی‌شود. واقعیت این است که این‌گونه حوادث، علیرغم تمهیدات پیشگیرانه امنیتی، به وجود می‌آید. با وجود این، به نظر من با توجه به این حادثه تلخ ما باید تمهیدات محکم‌تری را برای پیشگیری از وقایع مشابه در آینده بیندیشیم و اعمال کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برای پیشگیری از این حوادث در آینده باید شاهد چه اقداماتی باشیم، گفت: طبیعتا باید حلقه‌های کنترل را افزایش داد. چون عشق و علاقه مردم و همینطور مردم کشورهای مطنقه به این شهید بزرگوار به شکلی است که سال آینده شاهد ورود حجم انبوه‌تری از زائران به آرامگاه این مرد بزرگ خواهیم بود. بنابراین باید حلقه‌های امنیتی بزرگتری به وجود آورد و کنترل بیشتری اعمال کرد تا شاهد تکرار این حوادث نباشیم. پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.