بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

* باید به سمت تولید روایت از واقعیت زندانیان و خدمت‌رسانی در زندان‌ها برویم

یارم‌پور، مدیرکل روابط عمومی قوه قضائیه در ابتدای این نشست گفت: در اطلاع‌رسانی از زندان‌ها و درقبال اخبار کذب رسانه‌های معاند، لازم است به سراغ تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای صحیح برای جامعه از واقعیت‌های موجود از زندانیان و زندان‌ها برویم.

مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان زندان‌ها تأکید داشت: در اطلاع‌رسانی درست از زندان‌ها برای افکار عمومی باید نسبت به خدمت‌رسانی درون زندان‌ها، دست به تولید روایت بزنیم. البته سرعت و صحت را با خبررسانی‌مان همراه کنیم.

رستمی مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان زندان‌ها نیز در این نشست گفت: روابط عمومی در سازمان زندان‌ها درقیاس با دیگر ارگان‌ها از اهمیتی دوچندانی برخوردار است چراکه اصلاح‌وتربیت زندانیان با هدف باز اجتماعی سازی آنان قطعا کار سختی است.

وی افزود: روابط عمومی زندان‌ها باید خدمات متعدد و متکثر در زندان‌ها و به مددجویان و خانواده ایشان، را به‌عنوان یک واقعیت به مردم و جامعه منتقل نماید.

رستمی با یادآوری اینکه تمام فعالیت‌های حوزه زندانبانی بنابر تأکید رئیس سازمان زندان‌ها مبتنی بر دانایی‌محوری است، گفت: اطلاع‌رسانی درست، تبیین صحیح و به موقع از خدمات و حتی اتفاقات مراکز اصلاحی و تربیتی در پیشبرد اهداف سازمانی حائز اهمیت است.

گفتنی است؛ دوره سه روزه کارشناسان روابط عمومی ادارات‌کل زندان‌های کشور از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه به میزبانی استان تهران درحال برگزاری است.

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.