بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی:
رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران خبر داد: متاسفانه کشورهای اروپایی بجز ایتالیا به راننده‌های ایرانی ویزا نمی‌دهند که آن هم محدود بوده و به شکل گیری صف در مرزها انجامیده است.


کشورهای اروپایی به راننده‌های ایرانی ویزا نمی‌دهند


به گزاغرش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، رضا رستمی رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی ایران در هفتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: از اول سال جاری میلادی بیمه مرکزی ایران تحریم شد و این امر  ترانزیت ایران را با مشکل زیادی رو به رو کرده است.  

وی افزود: متاسفانه کشورهای اروپایی بجز ایتالیا به راننده‌های ایرانی ویزا نمی‌دهند که آن هم محدود بوده و به شکل گیری صف در مرزها انجامیده است.

رستمی ادامه داد: عمر ناوگان ما بالای ۳۰ سال است و ایمنی جاده‌ها به این دلیل بسیار پایین آمده است. نوسازی ناوگان حمل و نقل باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود و می توان هزینه صرفه جویی شده را به عنوان تسهیلات در اختیار بخش خصوصی حمل و نقل قرار داد.

وی تصریح کرد: راننده‌ها به دلیل خویش فرما بودن جز مشاغل سخت نیستند و حقوق بازنشستگی آنها حداقلی است.  

رستمی همچنین اظهار کرد: در چند سال آینده با کمبود راننده ماشین های سنگین رو به رو خواهیم شد در حالی که حمل و نقل در توسعه اقتصادی موثرترین است اما این بخش در هیچ دولتی و حتی در برنامه هفتم توسعه دیده نشد.

وی ادامه داد: حماسه‌ای که بخش حمل و نقل در دوران شیوع کرونا آفرید را هیچ کس ندید. این بخش در آن روزها در حمل کالاهایی اساسی به واحد‌های تولیدی بسیار موثری بود.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.