بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، امیرحسام علیرضایی رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: در پی اقدام تروریستی عصر چهارشنبه در مسیر گلزار شهدای کرمان و در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، تعدادی از هموطنان عزیز مجروح و شهید شدند.

علیرضایی گفت: بعد از این حادثه‌ اندوهبار و تلخ، اعضای یکی از مصدومان مرگ مغزی شده، با رضایت خانواده، اهدا و اعضای این شهید گرامی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

وی گفت: قلب این شهید بزرگوار 36 ساله،  به کمک اورژانس هوایی و سازمان هوانیروز به بیمارستان مسیح دانشوری تهران منتقل و به نوجوان 15 ساله پیوند شد.

وی افزود: کبد وی به شیراز و دو کلیه  نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد.

به گزارش وبدا، علیرضایی ادامه داد: با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی، هوانیروز و واحدهای شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمان، شیراز و شهید بهشتی، تمامی پیوندها با موفقیت صورت گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها در پایان از خداوند منان برای این شهید بزرگوار و دیگر شهدا علو درجات و برای مجروحان طلب سلامت و عافیت و برای خانواده‌های محترم شهدا صبر و اجر مسئلت کرد.

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.