بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


رحیم زارع:
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ از مصوبه این کمیسیون درباره تعیین نرخ مالیات بر خودروهای لوکس خبر داد.


کمیسیون تلفیق بودجه نرخ مالیات بر خودروهای لوکس در سال آینده را تعیین کرد


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، رحیم زارع در توضیح مصوبات امشب کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب صحن علنی و تایید شورای نگهبان، انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتطامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آنها بیش از ۳/۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد شوند.

وی توضیح داد: ماخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز خودرو تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور است. سازمان مالیاتی مکلف است مراتب را بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهور به اطلاع اشخاص مشمول برسان پلیس راهور باید تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۳ اطلاعات را به صورت بر خط به سازمان امور مالیاتی ارسال کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: همچنین کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی غیردولتی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه سال پرداخت کنند. در صورت عدم پرداخت مشمول حکم ماده ۱۹۰ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصطلاحات بعدی هستند.

زارع در توضیح به کمیسیون تلفیق بودجه درباره تامین قیر رایگان گفت: وزارت نفت را در سال آینده مکلف می شود معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان نفت خام را از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال ۱۴۰۳ مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) با ۵۰ درصد قیمت بها بازار بورس در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد. این وزارتخانه نیز براساس گزارش اجرای برنامه مصوب هر دستگاه برای آسفالت راه‌های فرعی و روستایی و عشایری، سازمان نوسازی و توسعه تجهیز مدارس کشور، آسفالت معابر، خیابان‌ها و جاده‌های دسترسی شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد استفاده قرار می‌دهد.

 پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.