بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران از نصب 736 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.


نصب 736 کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه‌های مجاز استان تهران از ابتدای سال جاری


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از وزارت نیرو، “بهزادپارسا” اظهار داشت: با توجه به وضعیت بحرانی افت سطح آب زیرزمینی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه از آبخوان‌ها و همچنین به منظور مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های پروانه‌دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی دشت‌ها، ضروری است تمامی چاه‌های پروانه‌دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهزشوند.

وی افزود: امورهای منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری‌های به عمل آمده نسبت به نصب 736 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکین با مصارف صنعت، خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام و این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی است.

پارسا با تاکید بر اینکه نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری، یکی از پروژه‌های مهم طرح تعادل بخشی بوده است، تصریح کرد: به منظور کنترل برداشت آب از چاه‌ها در قانون توزیع عادلانه آب به نصب کنتورهای هوشمند حجمی توسط مالکان تصریح شده است.

مدیر‌عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه بیشترین تعداد نصب کنتورهای هوشمند توسط امورهای منابع آب تهران و پردیس و ورامین انجام شده است، خاطر نشان کرد: شرکت آب منطقه‌ای تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر‌زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد داشت.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.