بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سروری مجد قائم مقام ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در همایش نقش علما و دانشگاهیان در وحدت جهان اسلام و حمایت از فلسطین که در مرز دوغارون برگزار شد، گفت: در چنین نشست‌هایی باید از شهدای تقریب در افغانستان، سوریه و عراق یاد کنیم. همه ما یک فرهنگ و آئین داریم و تجمع امروز ما به این دلیل است که بگوییم ما و شاگردان و مریدانمان همه در موضوع فلسطین همدل هستیم. 

سروری مجد خاطرنشان کرد: آنچه در کرمان اتفاق افتاد، بازتاب شکست و خواری اسرائیل در غزه است، آنجا که مظلوم‌کشی کرد و سیلی خورد و از شدت زبونی دست به جنایت کرمان زد. رهبر معظم انقلاب درمقابل اسرائیل با قدرت ایستاده و پرچم مقاومت را با قدرت در دست گرفته است. ما امروز می‌بینیم که شرایط امروز با ۱۸ سال قبل به طور کامل متفاوت است، همه اینها مرهون رهبری‌های مقام معظم رهبری و علمای اسلام و رشادت مردم است. 

وی با بیان اینکه آنچه امروز شنیدیم «تأکید بر وحدت» بود، گفت: باید این شور را با روشنگری بیشتر به جامعه منتقل کنیم. اگر این مطالب به بدنه جامعه تسری پیدا کند، مقاومت در جامعه قدرت بیشتری پیدا می‌کند. 

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشگاه تنها به موضوع آموزش نمی‌پردازد؛ مسئله تقریب از اولویت‌های ماست و امروز ۲۸ دفتر تقریب مذاهب اسلامی در مناطق تلفیقی افتتاح شده است. دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل صرف اکتفا نمی‌کند، بلکه دانشجویان ما باید در حوزه اشتغال و کارآفرینی مؤثر باشند چرا که با همکاری اساتید و دانشجویان تولیدات مختلفی در دانشگاه انجام می‌شود و آمادگی صادرات را نیز داریم. 

بیانیه محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه و اقدام تروریستی کرمان

در همایش نقش علما و دانشگاهیان در وحدت جهان اسلام و حمایت از فلسطین، بیانیه‌ای در محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیست و کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع غزه و همچنین محکومیت اقدام تروریستی کرمان قرائت شد. 

محورهای این بیانیه به شرح زیر است: 

1. آزادی فکری و دینی و پذیرش اجتهاد مذهبی

2. مقابله با جریان تکفیر و افراطی‌گری

3. همدلی اسلامی و پرهیز از نزاع و درگیری

4. احترام متقابل میان مذاهب اسلامی و رعایت ادب اختلاف و دوری از هتک حرمت و اهانت

5. طرح امت واحده و اتحادیه کشورهای اسلامی و ارائه راهکارهای عملی برای دستیابی به امت واحده اسلامی. 

6. حمایت از ایستادگی، عدالتخواهی و آزادیخواهی مردم مظلوم فلسطین و بویژه غزه 

7. محکومیت اقدام تروریستی کرمان در سالروز شهادت سردار سلیمانی 

افتتاح دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد 

در حاشیه این همایش، دفتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی واحد تایباد با حضور سروری مجد قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، داوری مشاور قائم مقام ریاست دانشگاه و دبیر گروه تخصصی تقریب مذاهب اسلامی کشور، مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از علمای اهل سنت و ائمه جماعات تایباد و تربت جام افتتاح شد. 

لازم به ذکر است سروری مجد در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان خراسان رضوی، در همایش تخصصی نقش حوزه و دانشگاه در وحدت مسلمین و حمایت از فلسطین که همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن در واحد تربت جام برگزار شد، حضور یافت.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.