بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


رئیس سازمان منابع طبیعی:
رئیس سازمان منابع طبیعی با تاکید بر این که هنوز هیچ اعتباری برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در ایران تخصیص نیافته است، گفت: باید از همین حالا برای تولید نهال‌های مورد نیاز سال بعد این طرح اقدام کنیم.


هنوز هیچ اعتباری برای طرح کاشت یک میلیارد درخت تخصیص نیافته است


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، پنجاه و هفتمین جلسه بررسی وضعیت طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در ایران امروز (یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲) با حضور عباسعلی نوبخت، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی، سرهنگ علی ملکی آهنگران، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور و جمعی از فرماندهان بسیج و مسئولان سازمان منابع طبیعی در سالن جلسات حوزه ریاست ستاد سازمان برگزار شد. 

رئیس سازمان منابع طبیعی در این جلسه خاطرنشان کرد: اعتباری که برای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در نظر گرفته شده، هنوز تخصیص داده نشده است؛ ولی همچنان پیگیر آن هستیم. سازمان برنامه و بودجه نیز قرار است به طور کامل اعتبارات را تخصیص دهد.

وی افزود: باید با کمک بسیج برای سال ۱۴۰۲، مفهوم درختکاری را به درخت‌داری تغییر دهیم، زیرا  هر چه درخت بکاریم خوب است، ولی هر آنچه را که حفظ کنیم نتیجه‌ بخش خواهد بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای حفظ امنیت زیستی به مردم تعهد می‌دهیم که ۴ سال بعد از انجام کار، آمار نهال‌های باقیمانده را به مردم اعلام کنیم.

وی با بیان این که باید از تمام ظرفیت‌های کشور در این بخش استفاده شود، اظهار داشت: ۷۲ روز کاری داریم و باید ۱۵۰ میلیون اصله نهال بکاریم. اگر ۱۵۰ میلیون را تقسیم بر ۳۳ اداره کل استان‌ها کنیم، هر استان باید ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار اصله نهال بکارد. این یعنی از امروز در هر استان باید ۶۳ هزار و ۱۳۱ اصله نهال کاشته شود و کار از امروز جدی گرفته شود.

نوبخت تصریح کرد: عرصه‌هایی که برای کاشت درخت انتخاب می‌شود، بر مبنای سند پشتیبانی علمی و فنی بوده و باید عرصه‌های کاشت نیز رعایت شود.

رئیس سازمان منابع طبیعی خاطرنشان کرد: برخی استان‌ها در کاشت درخت خوب کار کرده‌اند. برخی افراد از برنامه عقب هستند، ولی تعهد داده‌اند که خودشان را به برنامه برسانند و بعضی نیز کاشت درخت را به اتمام رسانده‌اند.

وی همچنین بیان کرد: امیدواریم اسفندماه وزارت جهاد کشاورزی و سپاه بتوانند گزارش خوبی از این بخش داشته باشند.

نوبخت در پایان با بیان اینکه هر استان باید بین ۱ تا ۱.۷ میلیون گودبرداری انجام دهد، تاکید کرد: باید از همین حالا برای تولید نهال‌های مورد نیاز سال بعد طرح اقدام کنیم.

طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت 2پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.