بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت اموزش و پرورش، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی‌اکبری در اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی استان زنجان، افزود: اگر این موضوع را دست کم بگیریم همه کارهای دیگر ما بی‌سرانجام و عقیم خواهد ماند. 

وی اضافه کرد: شبکه مساجد هم باید هنرشان این باشد که مساجد را برای حضور نسل جوان آماده کنند البته اصل مساله در این حوزه به آموزش و پرورش بر می‌گردد تا بتوانیم شرایط بهتری را درباره نماز در کشور داشته باشیم. 

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: تمامی فعالیت‌ها درباره نماز در تمامی دستگاه‌ها در یک طرف و آموزش و پرورش در یک طرف قرار دارد و اگر شرایط ما در ارتباط با نماز به وضعیت مناسبی نرسیده است و احساس خوبی در این زمینه نداریم کاملا به غفلت از این مساله در مدرسه‌ها باز می‌گردد. 

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: در ارتباط با مساجد لازم است نگاه‌های تازه‌ای داشته باشیم که خوشبختانه از سال گذشته تا الان قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و قرارگاه ملی مساجد با حضور مسوولان اصلی شکل گرفته است. 

وی گفت: در ارتباط با مساجد کشور فاقد اطلاعات کامل و امن هستیم که بگوییم چند مسجد با چه تعداد نماز جماعت در سطح کشور داریم که این آمارها متنوع است و سامانه متمرکزی در این زمینه نداریم. 

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز سامانه ملی مساجد کشور طراحی شده است و آمارها و اطلاعات درباره مساجد کشور در آن به روزرسانی و متمرکز می‌شود. 

وی اضافه کرد: امیدواریم با عهدی که با دستگاه‌ها داریم بتوانیم در کمترین زمان نقص جدی در ارتباط با اطلاعات مربوط به مساجد کشور را برطرف کنیم. 

علی اکبری افزود: ائمه جمعه کشور نیز از ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه همت می‌کنند و از کف میدان اطلاعات اولیه درباره هر مسجد را در این سامانه با صحت و دقت بارگذاری خواهند کرد تا اطلاعات کامل و جامعی از مساجد هنگام برنامه ریزی در خصوص آن‌ها داشته باشیم. 

حاج علی اکبری افزود: اگر شورای فرهنگ عمومی کشور با تمام ظرفیت و روشمند پای برنامه نماز بایستد و به عنوان اولویت نخست به آن توجه کند، نگاه به نماز به عنوان یک حرکت جدی شکل خواهد گرفت. 

این مسوول افزود: ما به عنوان ائمه جمعه کشور باید در کنار استانداران و فرمانداران متحد بشویم تا شاهد یک حرکت جدی در زمینه نماز باشیم. 

وی گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، شوراهای فرهنگ عمومی به نزدیک تخصیص بودجه رسیده است و از حالت زینتی گذشته به مجلس فرهنگی استان تبدیل می‌شوند که در آن مصوبه در کنار بودجه خواهد بود و می‌توان روی این موضوع حساب کرد.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.