بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی:
وزیر امور خارجه با اشاره به قتل عام ۲۲ هزار غیر نظامی و زنان و کودکان در غزه، آمریکا و رژیم اسراییل را عامل نسل‌کشی اخیر در غزه نامید ‌و تاکید کرد: نمی‌توان بدون نگاه به اشغالگری و با باز گذاشتن دست رژیم اسراییل، ریشه‌های بی‌ثبات‌سازی منطقه را نادیده گرفت و در عین حال نگران امنیت دریای سرخ و منطقه بود.


آمریکا و رژیم اسراییل عامل نسل‌کشی اخیر در غزه هستند


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اقدام تروریستی در گلزار شهدای کرمان را محکوم کرد. 

وزیر امور خارجه فرانسه با ابراز نگرانی درخصوص افزایش شدت تنش‌ها در منطقه، خواستار نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از گسترش دامنه درگیری‌ها شد. 

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو، ضمن مورد توجه قرار دادن اقدام دولت فرانسه در محکومیت حمله تروریستی اخیر  در کرمان که منجر به شهادت جمعی از مردم شد، ضرورت تلاش جامعه جهانی برای مقابله موثر و عملی با اشکال مختلف تروریسم را مورد تاکید قرار داد. 

وی در ادامه با اشاره به تحرکات فرانسه در موضوع فلسطین، توقف جنایات رژیم صهیونسیتی و نسل‌کشی‌های در حال انجام در غزه، لزوم اقدام عملی برای توقف کشتار غیر نظامیان، تسهیل ارسال کمک‌های بشر دوستانه، ممانعت از کوچ اجباری و واگذاری آینده فلسطین در یک روش دموکراتیک به خود فلسطینی‌ها را گامی موثر در پایان خشونت‌ها در منطقه دانست. 

وزیر امور خارجه ادامه داد: تنها راه برای جلوگیری از گسترش درگیری‌ها در منطقه و استقرار صلح پایدار در آن، لزوم توجه مسئولانه به ریشه چالش‌ها و نیز عزم جدی برای کمک به حل آنها است. 

امیرعبداللهیان با اشاره به قتل عام ۲۲ هزار غیر نظامی و زنان و کودکان در غزه، آمریکا و رژیم اسراییل را عامل نسل‌کشی اخیر در غزه نامید ‌و گفت: نمی‌توان بدون نگاه به اشغالگری و با باز گذاشتن دست رژیم اسراییل، ریشه‌های بی‌ثبات‌سازی منطقه را نادیده گرفت و در عین حال نگران امنیت دریای سرخ و منطقه بود.

وی با بیان اینکه امنیت غزه و کرانه و امنیت منطقه بهم پیوسته است و جنگ راه حل نیست، اظهار داشت: ایران صادق‌ترین حامی امنیت و ثبات در منطقه و جهان است. 

در این گفت‌وگو، طرفین ضمن توافق بر اهمیت استمرار گفت‌وگوهای دیپلماتیک و تماس وزرای امور خارجه، بر لزوم رفع موانع موجود در مسیر مناسبات در فضای مبتنی بر احترام متقابل، تاکید کردند.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.