بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


علم‌الهدی:
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: دانشگاه فرهنگیان، بستری است که امانت‌دار تحویل جامعه می‌دهد. معلم، امانت‌دار جامعه است زیرا برای هر خانواده در این جامعه، هیچ‌چیز مهم‌تر از تربیت فرزند وجود ندارد و در این شرایط، پدر و مادرها حاصل تربیت ۷ ساله خود را به یک معلم و مدرسه می‌سپارند تا تعلیم و تربیتی به او ارائه کند که بستر اصلی آن بر پایه قول و عمل معلمان است. به همین دلیل است که می‌گوییم اینجا رسالتی وجود دارد که از همه سنگین‌تر است زیرا مهم‌ترین ودیعه برای هر خانواده به دست معلم سپرده می‌شود و دانشگاه فرهنگیان باید محیط تربیت امانتدارانی باشد که دغدغه تعلیم و تربیت داشته باشند.


 دانشگاه فرهنگیان، بستری است که امانت‌دار تحویل جامعه می‌دهد


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با روسای دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور که ظهر امروز به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته در سالروز شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: حادثه ناگوار فتنه دشمنان که در آن عده‌ای از عزیزان ما به شهادت رسیدند، برای همه ما سخت و جان‌سوز بود. در این بین، شهادت جمعی از دانشجو معلمان که در قالب عزادار در این مراسم راهپیمایی حضور داشتند، عزا و البته افتخاری برای شماست که از خدا می‌خواهیم برکت خون این شهدا را زمینه‌ساز رشد دنیا و آخرت معلمان قرار دهد.

مسئولیت، قابل‌بازخواست است

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسئله که باید به آن دقت داشت این است که نظام و انقلاب ما از زمان پیروزی تاکنون با خون‌های پاک شهدای بسیاری آبیاری شده و بنابراین هم بنده و هم شما عزیزان، هرکدام به‌تبع موقعیتی که داریم مسئولیتی بر دوش گرفته‌ایم که در قیامت از آن سؤال خواهد شد. عزیزان من، این مسئولیت قابل‌بازخواست است. از ما سؤال می‌شود. همان‌طور که وجود اقدس امیرالمؤمنین(ع) به یکی از فرمانداران حکومت خود نامه نوشت و فرمود «وَإِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَة وَلَکِنَّهُ فِی عُنُقِکَ أَمَانَةٌ» یعنی فرمانداری برای تو آب و نان نیست بلکه امانتی بر عهده توست که از آن سؤال می‌شود.

وی افزود: این مسئولیت در ابتلائات و بحران‌ها حتی مضاعف‌تر می‌شود. برادران، حوادثی همچون واقعه تروریستی دیروز برای همه تلخ و زیان‌بار است اما به‌طور خاص، ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که این خون‌ها، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. بار روی دوش ما با ریخته شدن خون هر شهید، مضاعف می‌شود. اگر مدیران ما در همه ابعاد کشور این اعتقاد را داشته باشند، خیلی از چالش‌ها خودبه‌خود برطرف می‌شود و از امورات مردم گره‎گشایی خواهد شد.

معلم، امانت‌دار جامعه است

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه دانشگاه محیط تربیت نیست، گفت: اگر کسی گفت من در دانشگاه قصد برگزاری دوره‌های تربیتی دارم، بدانید او شکست خواهد خورد زیرا این محیط از اساس ظرفیت تربیت ندارد. مثل این است که شما در یک باغ بخواهید درخت تناوری را به یک شیوه خاص هدایت کنید. نمی‌شود زیرا دانشجویی که به دانشگاه می‌آید، مرد عاقل و زن عاقله‌ای است که هرچه می‌خواسته تا پیش از دانشگاه بر سرش آمده و اکنون با یکسری باورها و محفوظاتی به مراکز آموزش عالی می‌آید.

وی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان، بستری است که امانت‌دار تحویل جامعه می‌دهد. معلم، امانت‌دار جامعه است زیرا برای هر خانواده در این جامعه، هیچ‌چیز مهم‌تر از تربیت فرزند وجود ندارد و در این شرایط، پدر و مادرها حاصل تربیت ۷ ساله خود را به یک معلم و مدرسه می‌سپارند تا تعلیم و تربیتی به او ارائه کند که بستر اصلی آن بر پایه قول و عمل معلمان است. به همین دلیل است که می‌گوییم اینجا رسالتی وجود دارد که از همه سنگین‌تر است زیرا مهم‌ترین ودیعه برای هر خانواده به دست معلم سپرده می‌شود و دانشگاه فرهنگیان باید محیط تربیت امانتدارانی باشد که دغدغه تعلیم و تربیت داشته باشند.

دانشگاه فرهنگیان، کانون تربیت مهم‎ترین قشر جامعه

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در این شرایط، تنها راه مدیریت فضای فرهنگی و تربیتی دانشگاه این است که ارزش‎گذاری منطبق بر مبانی فرهنگی باشد. البته این را بدانید به‌موازات تأثیرگذاری‌های تربیتی، توسعه زیرساختی هم خیلی واجب است. عزیزان من، جوانان مردم امانتی بر ضمه شما هستند. نمی‌شود دختر یا پسر مردم از شهرستان به دانشگاه بیاید به عشق اینکه معلم شود اما حتی حداقل امکانات برای پاسخگویی شایسته او نباشد. اینجا کانون تربیت مهم‎ترین قشر جامعه است و باید هویت جریان‎ساز و اثرگذار خود را درک کند.

تحصیل ۱۰۰ هزار دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان

سعید غیاثی ندوشن رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور هم در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر، سرفصل‌های فرهنگی آموزشی مهمی به‌موازات تدریس مبانی تحصیلی در دستور کار دانشگاه فرهنگیان قرار دارد که براساس آن از آموزش خط در بعد زیبایی‌شناختی گرفته تا اجرای طرح هر معلم یک امدادگر و برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت، بخش‌هایی از این فاز جدید آموزشی فرهنگی دانشگاه فرهنگیان برای دانشجو معلمان محسوب می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر، بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در ۹۸ پردیس دانشگاهی سراسر کشور مشغول تحصیل هستند که خوشبختانه روند توسعه زیرساخت‌های رفاهی و تحصیلی آنان با سرعت در حال سپری‎شدن است. از جمله این پیشرفت‌ها، کاهش نسبت ۱ به ۱۱۰ در زمینه استاد به دانشجوست که امروزه نسبت به ازای هر ۱ استاد، ۹۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل هستند.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.