بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آیین تشییع پیکر پاک شهیده دانشجو معلم «فائزه رحیمی» که در حادثه تروریستی سیزدهم دی ماه در گلزار شهدای کرمان به شهادت رسید، در پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد. 

فائزه رحیمی دانشجو معلم ورودی سال ۱۴۰۰ رشته مشاوره گرایش امور تربیتی شهد شیرین دانشگاه فرهنگیان در حادثه تروریستی کرمان در رکاب شهدا و صلحا قرار گرفت. 

امروز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برای بدرقه نخستین شهیده تربیت معلم در این دانشگاه به همراه خانواده این شهید حاضر شدند. 

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: شهادت این شهیده عزیز و ۲۳ دانش آموز مظلوم را ادامه شهادت سلیمانی و رضی و شهدای مقاومت می‌دانیم. 

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یک کلاس درس را تقدیم جبهه مقاومت کرد، افزود: همانطور که سردار سلیمانی پس از شهادت راه‌گشایی کرد و به مکتب تبدیل شد، این شهدا هم یک راه برای تربیت معلم می‌شوند. 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امروز این دانشجو، استاد ما است؛ او نشان داد که برای قیمتی شدن چه کاری باید انجام داد؛ او دانشجوی فعالی بود که دغدغه معلم تراز سند تحول را داشت و می‌دانست راه اصلاح امور، تربیت معلم است و معلمان محور همه تحولات خوب در جامعه هستند. 

صحرایی یادآور شد: اکنون پیام این شهیده همان پیام شهید سلیمانی یعنی «اتحاد در مقابل دشمن» است، قاتل این شهیده همان قاتل شهید سلیمانی است؛ امروز باید دشمن‌شناسی کنیم و برای این شهیده گریه از سر شعور سر دهیم. 

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه داعش را اسرائیل و آمریکا بوجود آورده اند، وی ادامه داد: این شهیده ماموریت خود را به همه نشان داد و ماهم در کنار پیکر او می‌گوییم که راهش را ادامه خواهیم داد. شهدا پس از آنکه شهید می‌شوند، راه را باز می‌کنند. 

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این آیین با اشاره به شهادت این دانشجو در ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، اظهار داشت: این شهیده به ظاهر ۲۰ سال سن داشت اما یک معلم برای همه دانشجویان و معلمان است. 

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها ادامه داد: دوستان و خانواده این شهیده رحیمی نقل می‌کنند که شهیدانه زندگی کرده است و در کنار سایر شهدا در بهشت زهرای تهران دفن می‌شود. 

حجت الاسلام رستمی یادآور شد: شهید در لحظه شهادت همه دارایی خود که همان جان عزیزش است، در راه خدا عطا می‌کند و به همین خاطر بالاتر از شهادت راهی وجود ندارد. 

وی با یادآوری اینکه در چنین موقعیت‌هایی است که باید دوست و دشمن را شناخت، تاکید کرد: نباید به سوءاستفاده‌کنندگان امکان ایجاد فضای غبارآلود را داد. 

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها ادامه داد: سربازان دوره ظهور حضرت مهدی (عج) را شهدا آماده می‌کنند و سایرین باید راه این شهدا را ادامه دهند.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.