بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


سازمان هواشناسی ضمن صدور هشدار نارنجی بارش برف در ۱۶ استان طی امروز و فردا، پیش‌بینی کرد که در این دو روز شاهد بارش‌های قابل ملاحظه و احتمال وقوع کولاک، بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات نقاط مختلف کشور خواهیم بود.


هشدار نارنجی هواشناسی درباره بارش بارش برف در ۱۶ استان طی امروز و فردا


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز (جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش باران و برف گاهی همراه با وزش باد آغاز می‌شود. 

براسساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، روز شنبه گستره بارندگی‌ها همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما کل نوار شمالی کشور را در برمی‌گیرد. بارش‌ها در نیمه شرقی آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز قابل توجه است، همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب کشور، مناطقی از مرکز و شرق کشور ابرناکی و بارش‌های پراکنده روی می‌دهد. 

روز یکشنبه آینده گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور است که باعث بارش باران، برف، وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در این مناطق می‌شود. دوشنبه آینده در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و مناطقی از سیستان و بلوچستان بارش و وزش باد روی می‌دهد و سامانه بارشی به‌تدریج از جنوب شرق کشور خارج می‌شود. 

روز سه‌شنبه اما در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری مستقر می‌شود. همچنین طی امروز (جمعه)، فردا (شنبه) و روز یکشنبه روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز و فردا دریای خزر مواج خواهند بود. 

توصیف سامانه: بارش برف (هشدار نارنجی) 

نوع مخاطره: بارش برف، مه گرفتگی و کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف

زمان و منطقه اثر: 

جمعه ۱۵ دی ۱۴۰۲: آذربایجان شرقی، نوار غربی آذربایجان غربی، غرب و شمال کردستان، غرب کرمانشاه. 

شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲: اردبیل، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، نیمه شمالی کرمانشاه، همدان، زنجان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی. 

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر. 

توصیه: پرهیز از سفرهای غیرضروری به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.