بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


در پی اظهارات رئیس قوه قضاییه با موضوع برگزاری آیین‌های آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و دستور رئیس سازمان زندان‌ها و همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تعداد ۲۵۴۸ نفر از زندانیان کشور با بهره‌مندی از ارفاقات قانونی و همچنین کمک‌های خیرین و گذشت شکات از زندان‌های کشور آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.


آزادی ۲۵۴۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با کمک خیرین


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی از طریق اخذ رضایت شکات، کمک‌های خیرین و استفاده از ارفاقات قانونی برگزار و درمجموع تعداد ۲۵۴۸ از زندان‌های سراسر کشور آزاد شدند.

در این اقدام که به صورت جهادی و با تشکیل کمیته‌های صلح و سازش و هماهنگی با مراجع قضایی صورت گرفت، گروهی از محکومان واجد شرایط که به دلیل عجز از پرداخت بدهی در زندان حضور داشتند با کمک‌های خیرین و یا گذشت شکات از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند و تعداد کثیری از زندانیان نیز با بهره‌مندی از ارفاقات قانونی نیز مشمول آزادی شدند.

شایان ذکر است با توجه به اقدامات گسترده و همدلی و همراهی مردمی پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده آمار این آزادی‌ها بیشتر شود.

همچنین در کنار برگزاری آیین‌های آزادسازی در استان‌های سراسر کشور، ملاقات‌های مردمی مسئولین قضایی ازجمله مدیران زندان‌ها نیز در این ایام برگزار و به مشکلات قضایی مراجعه‌کنندگان رسیدگی شد.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.