بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


​سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن تشکر از هم میهنان همیشه در صحنه با هدف کمک به مجروحان حادثه تروریستی کرمان، از اهدای خون ۷۰۷ واحدی اهداکنندگان کرمانی در روز گذشته خبر داد.


خون مورد نیاز مجروحان حادثه تروریستی کرمان تامین شده است


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از وبدا، بشیر حاجی بیگی با تسلیت به خانواده های حادثه تروریستی کرمان و آرزوی صبر و شکیبایی برای این عزیزان، از اهدا کنندگان خون که بلافاصله پس از سانحه با اهدای خون حمایت خود را از مجروحان حادثه نشان دادند، تقدیر و تشکر کرد. 

سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح کرد: با توجه به اینکه در حوادث غیر مترقبه، مصرف خون گروه O منفی بالا می‌رود و با توجه به اینکه زمان لازم برای تعیین گروه خونی مصدومان وجود ندارد بیشترین خون مورد استفاده در روز گذشته از گروه O منفی بود که برای همه مصدومان با هر گروه خونی قابل استفاده است. 

وی افزود: از طریق شبکه ملی خون‌رسانی طی ۲۴ ساعت گذشته، استان تهران ۱۸۰ واحد، فارس ۱۵۰ واحد، خراسان جنوبی ۶۰ واحد، یزد ۲۸ واحد، ۱۰۰ واحد کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان ۱۵ واحد گلبول قرمز فشرده به استان کرمان ارسال کردند. 

حاجی بیگی همچنین از ارسال ۶۱ واحد پلاکت از بندر عباس، ۵۰ واحد اصفهان ، ۴۰ واحد تهران و ۴۰ واحد از استان یزد به کرمان خبر داد. 

سخنگوی سازمان انتقال خون وضعیت فعلی ذخایر خون در استان را کاملا مناسب توصیف کرد. 

وی خاطرنشان کرد که نیاز به خون همیشگی است و گر چه در حال حاضر برای مجروحان این حادثه خون و فرآورده مورد نیاز تامین شده است اما با توجه به این نیاز مستمر و همیشگی، خوب است هموطنان اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار داده به نجات جان هموطنان خود همت گمارند.پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.