بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


در گفت‌وگو با سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، مطرح شد:
افزایش جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌ها در ماه‌ گذشته و ماه جاری قیمت مرغ را به زیر 100 هزار تومان کشاند.


افزایش جوجه‌ریزی ترمز قیمت مرغ را کشید


به گزارش خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، قیمت مرغ حدود یک ماه پیش از مرز 100 هزار تومان فراتر رفت و دلیل آن کاهش جوجه‌ریزی در مهر ماه عنوان شد. این گرانی البته ادامه پیدا نکرد و روز 13 دی 1402 مهدی یوسفخانی، رییس اتحادیه فروشندگان مرغ گوشتی و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از کاهش قیمت مرغ به 85000 تومان خبر داد و گفت: 85000 تومان قیمت مجاز برای مغازه‌هاست و قیمت مصوب در میادین میوه و تره‌بار شهرداری نیز همچنان 78000 تومان است.

وی افزایش تولید و جوجه‌ریزی را سبب رشد عرضه و در پی آن کاهش قیمت مرغ دانست و اظهار کرد: با افزایش جوجه‌ریزی پیش‌بینی می‌شود این قیمت تا پایان سال حفظ شود.

در همین رابطه علی ابراهیمی، رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، افزایش جوجه‌ریزی را تایید کرد و گفت: تولید مرغ گوشتی از ماه تیر امسال تاکنون روز به روز افزایش داشته است. میزان جوجه‌ریزی در آذر به  144 میلیون و در دی ماه به حدود 150 میلیون رسید.

وی افزود: از تیر تاکنون هم تامین جوجه راحت‌تر شده و هم نهاده‌ها بهتر تامین می‌شود و این امر وضعیت تولید را رو به بهبود برده است.

ابراهیمی پیش‌بینی کرد که تولید تا پایان سال به هیچ وجه کم نشود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزایش قیمت مرغ به 100 هزار تومان در هر کیلو را در یک ماه پیش مقطعی و برآمده از تنظیم جوجه‌ریزی مرغداران دانست.  پایان خبر

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.