بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از وبدا، بهرام عین اللهی ضمن قدردانی از کادر سلامت کرمان در خدمت رسانی به مجروحان این حادثه گفت: مجروحان در بیمارستانهای افضلی پور، شهید باهنر، پیامبر اعظم(س)، شفا، حضرت فاطمه(س)، سید الشهدا(ع) و ۵ بیمارستان خصوصی بستری شدند؛ البته عمده مجروحان در سه بیمارستان افضلی پور، باهنر و همچنین پیامبراعظم(س) بستری هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به انجام ۱۱۱ عمل جراحی برای مجروحان حادثه تروریستی کرمان تا کنون، یادآور شد: رییس جمهور تاکید داشتند از مجموعه کادر سلامت به ویژه جامعه پزشکی که در شرایط اضطراری و در پاسخ به آماده باش در کرمان به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و انجام اعمال جراحی چندترومایی پرداختند، تشکر شود.

عین اللهی با بیان اینکه ۱۲۸ مجروح در مراحل اولیه نیازی به عمل جراحی نداشته و تحت عمل جراحی قرار نگرفته اند، گفت: برخی از مجروحان ممکن است خونریزی های نهفته ای داشته باشند که در حال حاضر علامت دار نیست و باید تحت نظر باشند؛ اما به محض اطمینان از سلامت، ترخیص خواهند شد.

وی تعداد مجروحان بستری در بخش های مراقبت های ویژه را ۲۷ نفر دانست و افزود:  بعضی از این مجروحان به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده اند که تحت نظر و مراقبت قرار دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به آماده باش کامل مراکز درمانی کرمان خاطرنشان کرد: برای بستری هیچ یک از مجروحان مشکل کمبود تخت نداشتیم و در استانهای مجاور و کل کشور نیز اعلام آماده باش کردیم.

عین اللهی از تشکیل ستاد فرماندهی حوزه سلامت در کرمان خبر داد و گفت: آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به تعداد کافی در کرمان وجود دارد و در صورت نیاز از سایر استانها نیز به کرمان اعزام می شود در مورد گروه های خونی O منفی، نیازمندی هایی وجود داشت که از سراسر کشور به سوی کرمان در حال ارسال است. همچنین داروهای مورد نیاز به سرعت تامین شده است.

وی تصریح کرد: ۱۰ نفر از پزشکان متخصص و جراح در حال اعزام به کرمان هستند. همچنین از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۷ نفر از پزشکان متخصص  و ۳۰ نفر از پرستاران بخش مراقبت های ویژه و اتاق عمل  تا دقایقی دیگر به کرمان می رسند که این نیروها بیشتر برای کمک به کرمان می آیند چرا که دانشگاه علوم پزشکی کرمان و اساتید این دانشگاه، اقدامات درمانی لازم را به نحو مطلوب انجام داده اند.

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.