بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

به گزارش گروه ورزشی سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان، فدراسیون فوتبال، کشتی، والیبال‌، کاراته‌، جانبازان و توان‌یابان و باشگاه پرسپولیس شهادت جمعی از هموطنان‌مان در حادثه تروریستی کرمان را تسلیت گفتند.

‌اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان که در اردوی آمادگی برای جام ملت‌های آسیا در کیش به سر می‌برند پس از حادثه تروریستی کرمان با صدور پیامی این حادثه غمبار را تسلیت گفتند.

همپچنین فدراسیون‌های فوتبال، کشتی، والیبال، کاراته، جانبازان و توان یابان و باشگاه پرسپولیس با صدور پیامی‌های جداگانه‌ای این حادثه را تسلیت گفتند:

 

پیام تسلیت فدراسیون فوتبال:

«ایران» در سوگ دیار کریمان

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ؛ «کرمان» دیار کریمان به خون نشست تا «ایران» سوگوار شود.

دستان پلید دشمنانی که ایران را ناآرام، سوگوار و مصیبت‌زده می‌خواهند بار دیگر بزدلانه دست به ترور زن و مرد و کودک بی‌گناه زدند، جنایتی است که قلب هر انسان آزاده‌ای در هر جای جهان آزرده را می‌کند.

ریختن خون بی‌گناهانی که در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار خوشنام قاسم سلیمانی یکی از قهرمانان بزرگ ضد خشونت و ترور گرد هم آمده بودند، رفتاری جنایتکارانه است که بار دیگر مظلومیت مردم صلح‌طلب ایران را مقابل ظالمان و سنگدلان آشکار و نقاب‌دار نشان می‌دهد.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در آستانه جام ملت‌های قطر ۲۰۲۳ و در حالیکه ملی‌پوشان خود را برای خلق حماسه آماده می‌کنند مانند سایر مردم به سوگ نشست. این غم عمیق، این زخم جانکاه را تحمل کردن، سخت برای ما دشوار است.

‌خانواده فوتبال خود را در این مصیبت بزرگ کنار همه رنج دیدگان می‌داند و ضمن عرض تسلیت به بازماندگان، برای تمامی شهدای این ضایعه دردناک علو درجات و برای بازماندگان آنان صبر جمیل و برای مجروحان شفای عاجل از خداوند متعال خواستار است.

 

‌پیام تسلیت فدراسیون کشتی:

بی شک کشتار مظلومانه مردم در کرمان که توسط دشمنان این آب و خاک و از روی ضعف و زبونی و ناتوانی‌شان در مقابل نهضت مقاومت به انجام رسید، باعث تألم و تأثر تمامی مردم عزیز کشورمان شده است.

‌جنایت وحشتناکی که باعث به شهادت رسیدن زنان، مردان و کودکان شده قطعا محکوم است و خارج از انسانیت و نشانگر خوی حیوانی عناصر تروریستی و ضد بشری است.

‌جامعه کشتی کشور ضمن همدردی با تمامی خانواده‌های جانباختگان و مجروحان این جنایت بزرگ، شهادت مظلومانه هموطنان عزیز را به تمامی مردم ایران تسلیت می‌گوید.

 

پیام تسلیت فدراسیون والیبال:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

‌حادثه تروریستی اندوهبار در کرمان که از سوی دشمنان انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و تعدادی از عزاداران شرکت کننده در مراسم چهارمین سالروز شهادت سردار سلیمانی مظلومانه به شهادت رسیدند و مجروح شدند، بخشی از برنامه و توطئه شوم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم غاصب صهیونیستی است تا با هیاهوی امپراطوری رسانه‌ای آتش ناامنی و اغتشاش را شعله ور کرده و مانع از حرکت پیش رونده کشور به سوی پیشرفت و توسعه و خنثی سازی تحریم‌های ظالمانه شوند.

‌این عملیات تروریستی بیانگر شکست مفتضحانه جبهه کفر است که این روز‌ها در تلاش است تا با القای یاس و ناامیدی در کشور سیاه نمایی کند.

‌این جنایت هولناک نشان داد دشمنان عزت و پیشرفت ملت ایران برای دست یابی به مطامع شیطانی خود از هیچ جنایت و خباثتی فرو گذار نمی‌کنند و در این میان ریختن خون‌های پاک مردان، زنان و کودکان بی دفاع را حتی در گلزار شهدای کرمان و در مراسم سردار دل‌ها برای دستیابی به نیات شوم خود مباح می‌شمارند.

‌فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این جنایت هولناک، شهادت جمعی از هم‌وطنان عزیز را تبریک و تسلیت گفته و برای مجروحان این فاجعه از درگاه خداوند رحمان شفا و عافیت مسالت می‌کند.

 

پیام تسلیت فدراسیون کاراته:

حادثه‌ی اندوهبار و تلخ شهادت جمعی از مردم عزیزمان در مسیر گلزار شهدای کرمان در سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، به دست تروریست‌های مزدور بار دیگر قساوت دشمنان ملت ایران اسلامی را آشکار ساخت.

‌فدراسیون کاراته ضمن محکوم نمودن این حادثه تروریستی، شهادت جمعی از هموطنان عزیز کشورمان را تسلیت می‌گوید.

 

پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس:

در بزرگداشت سردار قهرمان کشورمان که در عملیات تروریستی دولت منحوس آمریکا به فیض شهادت نایل شد، جمعی از هموطنان عزیزمان در دیار کریمان به خاک و خون کشیده شدند.

اخبار و تصاویر به شهادت رسیدن و مجروح شدن جمع کثیری از هموطنان در کرمان، شوکه کننده و باعث اندوه و تاثر فراوان شد.

ملت ایران امروز سوگوار هموطنان خود هستند که مظلومانه و بی‌دفاع مورد حمله‌ای غیرانسانی، وحشیانه و کور قرار گرفتند. بی‌تردید این جنایت وحشتناک ما را نمی‌لرزاند بلکه بیش از پیش مصمم و استوارتر می‌سازد.

باشگاه پرسپولیس، ضمن محکومیت این جنایت هولناک و اعلام انزجار خود، شهادت جمعی از هموطنان را به خانواده‌های ایشان و ملت شریف و بزرگ ایران تسلیت می‌گوید و برای مجروحان و آسیب‌دیدگان از خداوند متعال آرزوی بهبودی و سلامت می‌نماید.

 

‌پیام فدراسیون جانبازان و توان یابان‌:

جهانیان یک‌بار دیگر شاهد جنایتی ننگین، غیراخلاقی و به دور از کرامت و منزلت انسانی بودند. حمله تروریستی در جوار مزار مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهادت و مجروح شدن زائران مزار سردار دل‌ها نشان داد دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم ادعا و تبلیغاتی که دارند هیچ بویی از خلق و خوی انسانی نبرده و برای رسیدن به اهداف پلید خود زائران بی گناه را قربانی می کنند.

دشمنانی که تا قبل از سردار دل‌ها و یاران او می ترسیدند امروز در حرکت تروریستی و با به شهادت رساندن هموطنان عزیزمان نشان دادند که از زائران شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز می ترسند.

هر چند که دشمن، تمام توان خود را در حمله به ایران اسلامی به کار گرفته و ماهیت خشن خود را برملا ساخته است، اما ملت شریف ایران عزیز اسلامی در راه قرآن، ولایت تا پای جان ایستاده و بر این عهد تا آخرین قطره خون استوار است.

فدراسیون ورزش های جانبازان و توان یابان ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، شهادت هموطنان عزیزمان در این حادثه تروریستی را به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و مردم شریف ایران عزیز اسلامی به ویژه مردم ولایتمدار دیار کریمان، خانواده‌های معزز این شهدای گرانقدر تسلیت عرض نموده و علو درجات آن شهیدان بزرگوار و شفای عاجل مجروحین را از درگاه پروردگار متعال مسألت می‌نماید.پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.