بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :


مدیرکل حفاظت محیط‌‌زیست مازندران از ممنوعیت ورود تورهای گردشگری به جنگل‌های استان در فصل گاوبانگی گونه در معرض انقراض گوزن قرمز هیرکانی (مرال) تا ۱۵ مهرماه خبر داد.


ممنوعیت ورود به جنگل‌های مازندران در فصل گاوبانگی مرال‌ها

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، عطاءالله کاویان با اشاره به تبلیغات غیرقانونی برخی تورهای گردشگری در فضای مجازی با عنوان «برگزاری تورهای گاوبانگی» در استان مازندران گفت: ورود هرگونه تور گردشگری با عنوان «تور گاوبانگی» در مناطق جنگلی استان اعم از مناطق آزاد و محدوده‌های تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران در ایام گاوبانگی تا ۱۵ مهرماه ممنوع است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران ادامه داد: از همه دوستداران و علاقمندان به حیات وحش و مردم نواحی جنگلی و کوهستانی درخواست می‌شود تا هرگونه فعالیت و رفت وآمد غیرعادی را به ادارات حفاظت محیط‌زیست در سراسر استان مازندران گزارش دهند تا به این وسیله بتوان حمایت همه جانبه‌ای جهت حفظ و حراست این گونه زیبا و باازرش به عمل آورده و با حفظ داشته هایمان آن‌ها را برای نسل‌های بعد محافظت کنیم.

براساس اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران، کاویان همچنین بر لزوم ساماندهی گردش اطلاعات در مجموعه حفاظت محیط‌زیست استان مازندران، آموزش رابطین خبری شهرستان‌ها برای تهیه و انتشار اخبار زیست محیطی و اطلاع‌رسانی درست، شفاف و به‌هنگام اخبار و حوادث زیست‌محیطی استان تاکید کرد.

گفتنی است، فصل گاوبانگی به دوره جفت‌گیری مرال‌ها (گوزن‌های قرمز هیرکانی) گفته می شود که از نیمه شهریور تا نیمه مهرماه به مدت یک ماه ادامه دارد. دوره مذکور مقطع حساسی برای این گونه در معرض انقراض به شمار می‌رود.

گوزن قرمز هیرکانی یا همان مرال، یکی از گونه‌های زیبا و در خطر انقراض حیات وحش ایران است که اگر حضور انسان را در زیستگاهش حس کند، حتی ممکن است زیستگاهش را به طور کامل ترک کند. به همین دلیل مرال‌های نر را جز در فصل جفت‌گیری نمی‌توان دید. 

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.