بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :

عرضه نفت لیبی افزایش یافت

عرضه نفت لیبی با پایان عملیات تعمیرات خطوط لوله افزایش یافت و به ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسید.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، از خبرگزاری بلومبرگ، محمد عون، وزیر انرژی لیبی اعلام کرد که تولید نفت لیبی پس از تعمیر یکی از خطوط لوله اصلی نفت خام این کشور افزایش یافته و به ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. با این حال، عرضه نفت لیبی همچنان به‌دلیل تعطیلی تأسیسات نفتی برخی نقاط این کشور همچنان کمتر از معمول است.


وی روز یکشنبه (۱۹ دی‌ماه) در مصاحبه‌ای گفت: افزایش عرضه به‌دنبال تکمیل کار روی خط لوله‌ای که میدان‌های سماح شرقی و ظهره را به بزرگ‌ترین پایانه نفتی کشور (اس سیدر) متصل می‌کند، روی داد. انجام عملیات تعمیر و نگهداری، تولید لیبی را ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده بود.


چند میدان نفتی غربی لیبی، از جمله شراره، بزرگ‌ترین میدان نفتی این تولیدکننده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تعطیل هستند و تولید نفت لیبی حدود ۳۵۰ هزار بشکه در روز کمتر از یک ماه پیش است. عون درباره زمان بازگشایی میدان‌های نفتی لیبی اظهارنظری نکرد.


نیروهای گارد تأسیسات نفتی – نیرویی شبه نظامی که برای حفاظت از سایت‌های انرژی طراحی شده است – اواسط ماه دسامبر ۲۰۲۱ میدان‌های نفتی کلیدی لیبی را با توجه به نزاع بر سر حقوق و با افزایش تنش‌های سیاسی این کشور تعطیل کرده بودند.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.