بخش اخبار اجتماعی ایرانیان نیوز :

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از ایثار، طاهر موهبتی با همراهی معاون بهداشت و درمان بنیاد، مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، مدیرعامل بانک دی، مدیرعامل شرکت متد، مدیرعامل شرکت بیمه دی، مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور طرح و لوایح و اعضای هیئت مدیره شرکت متد و جمعی از نمایندگان جانبازان از آسایشگاه جانبازان نیایش و همچنین دهکده نشاط بیمارستان بقیة‌الله (عج) دیدار کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این دیدار طی جلسه‌ای تصریح کرد: در بحث اداره مجموعه‌های درمانی ۳ روش وجود دارد که شامل خودگردانی مجموعه‌ها، اداره صد درصد دولتی و ترکیبی از این ۲ حالت است.

موهبتی ادامه داد: در زمینه سیاست‌های درمانی مقام معظم رهبری فرموده‌اند که بیمار نباید جز رنج بیماری مشکل دیگری داشته باشد که این موضوع در زمینه درمان ایثارگران جزو اصلی‌ترین و مهمترین وظایف بنیاد است. در بخش درمان نباید هیچ هزینه‌ای به ایثارگر تحمیل شود که یکی از مهم‌ترین ابزارها برای این کار استفاده از بیمه‌های تکمیلی درمان است.

وی در ادامه به تشریح راهکارهایی جهت فعالیت‌های شرکت متد و بیمارستان‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و گفت: امیدواریم در سال آینده با همراهی مجلس شورای اسلامی در زمینه تصویب بودجه و همچنین همکاری مجموعه‌های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران بتوانیم شاهد تحولی در زمینه ارائه خدمات درمانی به ایثارگران باشیم.

دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با بیان اینکه شرکت متد بازوی بنیاد در زمینه درمان است افزود: در حال حاضر در مجموعه این شرکت دغدغه زیادی برای خدمات‌رسانی به ایثارگران وجود دارد.

وی افزود: خدماتی که در بیمارستان‌های روانپزشکی زیر نظر شرکت متد به جانبازان ارائه می‌شود از متوسط و نُرم کشور بالاتر است و این بیمارستان‌ها به عنوان درجه یک شناخته شده‌اند.

دکتر ایرج عربی مدیرعامل شرکت متُد نیز در این جلسه با بیان اینکه جانبازان اعصاب و روان از قهرمانان بزرگ دوران دفاع مقدس هستند گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران چند خدمت استراتژیک را ارائه می‌کند که از جمله مهمترین آنان حوزه درمان است که به هیچ وجه قابل واگذاری به خارج از مجموعه بنیاد نیست.

وی ادامه داد: هیچ‌کس به اندازه ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس به انقلاب اسلامی خدمت نکره است و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنان کمترین کاری است که باید در قبال فداکاری‌هایشان انجام داد.

دکتر علی نصیری معاون درمان شرکت متد نیز در این جلسه گزارشی از بیمارستان‌ها، مجموعه‌های درمانی و بیمارستان‌های روانپزشکی زیر نظر این مجموعه و فعالیت‌ها و برنامه‌های این شرکت در زمینه فعالیت‌های درمانی و بهداشتی ارائه کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران و همراهان از بخش‌های مختلف بیمارستان نیایش و دهکده نشاط بقیة‌الله (عج) بازدید کرد و از جانبازان حاضر در بیمارستان عیادت به عمل آورد.

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.