بخش اخبار بین الملل ایرانیان نیوز :

غریب‌آبادی با وزیر دادگستری عراق دیدار کرد


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، غریب‌آبادی در این دیدار با اشاره به همکاری های دو کشور در زمینه انتقال محکومین و استرداد مجرمین، بر ضرورت‌ استفاده هرچه بهتر و بیشتر از ظرفیت موافقت نامه موجود میان دو کشور در زمینه انتفال محکومین تاکید کرد.


وی با اشاره به وضعیت زندانیان ایرانی از جمله در اربیل و سلیمانیه، خواهان ارائه تسهیلات مناسب به زندانیان و تسریع و گسترش در انتقال آنان به ایران شد.

وزیر دادگستری عراق نیز با اذعان به اراده طرف عراقی در اجرای تفاهمات حاصله میان دو کشور، گفت چنانچه مشکلی در رابطه با زندانیان ایرانی وجود دارد به وی اطلاع داده شود و شخصا تا رفع مشکل، موضوع را پیگیری خواهد کرد.

در این دیدار مقرر شد تماس های تصویری زندانیان ایرانی با خانواده های خود به طور هفتگی تسهیل شود. همچنین، قرار شد دو طرف نمایندگان ویژه ای را برای پیگیری جدی و فوری استرداد مجرمین متواری تعیین نمایند. در زمینه مدیریت زندان ها نیز دو طرف تفاهم کردند با اعزام هیاتی از سازمان زندان های عراق به ایران، اقدامات اجرایی برای تبادل تجربیات و همکاری در این زمینه انجام شود.

گفتنی است تا پایان سال، ۳۰ نفر دیگر از زندانیان ایرانی به داخل کشور منتقل خواهند شد.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.