بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تولید و تولد قدرت را راهبرد پیش‌برنده و برنامه روزانه سپاه دانست و با اشاره به شکل‌گیری تهدید اطراف مرزهای ایران تاکید کرد: منشاء تهدید و عملیات علیه ایران در هر نقطه‌ای را مورد هدف قرار می‌دهیم.

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، سردار سرتیپ پاسدار عباس نیلفروشان پیرامون حوادث و رخدادهای اخیر داخلی و منطقه‌ای، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ملت ایران براساس عقیده محکم و قدرت ایمان خود جبهه مقاومت را علیه ابرقدرت ها در طول جنگ تحمیلی تشکیل داد، تجربه جنگ تحمیلی هشت ساله تا سال ها برای ما آموزنده است زیرا ما در طول دفاع مقدس آموختیم که چگونه روی پای خود بایستیم و به خود اتکا کنیم.

وی با بیان اینکه تهدیدها نمی‌تواند ملت ایران را مرعوب کند، اظهار داشت: دفاع مقدس به ما اثبات کرد که با  مقاومت و شهادت می‌توانند از کشور و میهن اسلامی حفاظت کنند.

معاون عملیات سپاه با تبیین چرایی حضور ملت ایران در صحنه‌های دفاع از انقلاب و کمرنگ نشدن حضور آنان در این عرصه به دستاوردهای دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: توسعه و پیشرفت در اکثر حوزه‌ها، ریشه در هشت سال دفاع مقدس و خودباوری این ملت دارد. در همین راستا؛ زمینه‌های رشد و توسعه‌یابی ما ریشه در این دارد که ما یاد گرفتیم روی پای خودمان بایستیم و جز توکل بر خدا، نگاه مان به دست اجنبی نباشد، یاد گرفته ایم که باید خودمان کشورمان را بسازیم.

نیلفروشان ادامه داد: سرنوشت در میدان های جهاد، شهادت و مقاومت تعیین می شود. ما زمانی که دست خالی بودیم و جز خداوند کسی را نداشتیم، با تکیه بر قدرت لایزال الهی و پشتوانه و ایمان مردمی ، توانستیم هشت سال جنگ را مدیریت کنیم و به پیروزی برسیم.

وی با تاکید بر اینکه هر دشمنی که قصد تجاوز به کشور ما را داشته باشد تمام کننده نیست، خاطرنشان کرد: دشمن متوجه شده است که ملت ایران، ملتی نیست که با تهدید و ارعاب دچار فروپاشی شود و چنانچه مورد تجاوز قرار گیرد، به آسانی تسلیم و بدنبال احقاق حق خود نباشد. درحال حاضر اگر کشوری نیت تجاوز به خاک ما را داشته باشد، اولین سوالی که برای خود دارد این است که، واکنش ملت ایران چگونه است؟

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه ملت ایران طی هشت سال دفاع مقدس علیرغم همه فشارها، با وجود اینکه تمامی ابرقدرت‌ها درصدد بودند جنگ را به پایان برسانند، با داشتن رویکرد تنبیه متجاوز بدنبال رویارویی با طرفی بود که به تمامیت ارضی خود تعرض کرده بود، ابراز داشت: در حقیقت مجازات متجاوز و کشوری که دست به حمله زده را دنبال می کرد و بر جبران خسارات تاکید داشت و در این مسیر ایستادگی کرد.

نیلفروشان با بیان اینکه ما در دفاع مقدس ایستادیم و این ایستادگی منجر به این شد که شورای امنیت متجاوز بودن صدام را پذیرفت، عنوان کرد: اینها ریشه در ایستادگی ملت ما دارد، ما در جنگ به دشمنان و دوستان خود ثابت کرده‌ایم که ملت ثابت قدم و استواری هستیم، در مورد ارزش های خودمان تعصب داریم و برای معیارهایی که برای آن انقلاب کردیم همواره ارزش قائل هستیم و ایستادگی و پایداری خواهیم کرد، شهید تقدیم می کنیم ولی ذلت را نمی پذیریم.

وی در تشریح توانمندی‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در شرایط کنونی یادآور شد: ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال تولید و تولد قدرت هستیم که نه به صورت ماهانه بلکه به صورت روزانه دنبال می‌شود و به عنوان یک راهبردی اصلی پیش‌برنده سپاه مد نظر فرماندهان و مراکز تحقیقاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار دارد.

به گفته معاون عملیات سپاه، در حوزه دریا توانایی های فوق العاده ای در حوزه شناوری بدست آورده ایم که سرعت و پایداری در دریا از ویژگی های این شناورهاست، در فورس های بالا، به طوری که حتی شناورهای معمولی ما با سرعت ( نود نات) فورس های بالا را دریانوردی می کند و زیرسطحی های ما بصورت انبوه و در بعد تاکتیکی است.

نیلفروشان با یادآوری این موضوع که راهبرد دریایی ما شناورهای سبک و کوچک است و در این حالت در سایر بخش های قدرت دریا پایه فعال هستیم، بیان کرد: درجه دریایی شناورهای متعددی مانند شناور شهید سلیمانی زیاد داریم که برای صیانت دریایی و برای حفظ اقتدار دریایی در آب‌های بین‌المللی و کمک به محور مقاومت از آنها استفاده می‌کنیم ولی اساس دکترین دریایی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شناورهای سبک و نیمه سبک و سنگین است.

وی افزود: در حوزه زیرسطحی‌ها و تجهیزات قوطه وری، هرچند تجهیزات راهبردی داریم و تجهیزات خوبی آماده کرده‌ایم اما اساس رزم و میدان ما، تجهیزات تاکتیکی سبک رادار گریز است که توانایی‌های دشمن به راحتی قابلیت مقابله با آن را نداشته باشد، این برجستگی و اساس فعالیت‌های ما در دریا است.

معاون عملیات سپاه موشک‌های کروز دریایی که امروز قادرند اهدافی را در عمق اقیانوس ها مورد اصابت قرار دهند را از دیگر توانمندی‌های سپاه در حوزه دریایی توصیف کرد و گفت: موشک های بالستیک ضد ناو ما قادر هستند، ناوگان متجاوز را هزاران کیلومتر (حداقل دو هزار کیلومتر) قبل از رسیدن به منطقه درگیری مورد اصابت قرار دهند .

نیلفروشان با تاکید بر اینکه تنها بخشی از توانمندی های خود را در معرض نمایش قرار داده‌ایم، اظهار داشت: ما در حوزه پهپاد دریایی توسعه و پیشرفت هایی خوبی در لبه مرزهای دانش داشته‌ایم که تنها بخش‌هایی از توسعه نیروی دریایی ماست و بخش‌هایی از آن را در الحاق‌هایی که در یک سال گذشته داشته‌ایم در معرض نمایش گذاشتیم که بخشی از توانمندهای ما است.

وی اضافه کرد: طبیعی است که بخشی از توانمندی که البته بلوف هم نیست و دشمن همیشه در مواجه با آن غافلگیر شده است را در معرض نمایش قرار دهیم و بخشی‌های دیگر  توانمندی ما را دشمن باید در عرصه‌های رویارویی و در صحنه‌های احتمالی آینده مواجه شود که درحال حاضر نه ما آن را رسانه‌ای و اعلام می‌کنیم و نه دشمن به این راحتی توانایی کشف قابلیت های ما را در این حوزه ها دارد.

معاون عملیات سپاه با اشاره به اینکه روزانه درصدد تولید و تولد قدرت هستیم و تولید قدرت یعنی آنچه را که در دست داریم توسعه و افزایش داده و در این زمینه متناسب با فناوری‌های روز بدنبال دستیابی به تولیدات نوین باشیم، تصریح کرد: برای حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، با هیچ کس، شوخی نداشته و از کسی اجازه نمی‌گیریم.

نیلفروشان ادامه داد: به منظور دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی با تکیه بر علم و دانش جوانان خودمان، جوانانی که در دفاع مقدس تربیت و پرورش یافته‌اند، همچنین با اتکاء بر توانمندی دانشگاه‌های داخلی، نیازمندی سلاح و تجهیزات خود را تولید می کنیم و در عرصه رویارویی با دشمنان چنانچه نیازی احساس شود با فرمان فرماندهی معظم کل قوا، تجهیزات یادشده بکارگیری خواهد شد.

وی با تاکید بر توانمندی‌های فوق‌العاده و بازدارنده موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تلاش‌های دشمن برای آسیب زدن به این حوزه خاطرنشان کرد: در حوزه توان موشکی با هیچ‌کس مذاکره نخواهیم کرد، ما توسط خودمان خلع سلاح نخواهیم شد و این فکر باطلی است که کسی بخواهد متصور شود، چون ما، ماحصل تجربه تاریخ هستیم.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه در مسئله توافق قبلی برجام که دشمن تمام اهرم فشار خود را در زمینه موشکی و پهپادی و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران بکار گرفت، توفیقی برای او بدست نیامد و طرفی نبست، ابراز داشت: حداکثر کاری که کرد در حوزه هسته‌ای بود و به واسطه توافق درصدد بود که به گشایشی نائل شود، اما طرف غربی دریافت که ما تحت هیچ شرایطی بر سر توان رزمی خود که یکی از جهات اصلی آن، توان موشکی، قدرت پهپادی و قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است، هیچگونه مذاکره‌ای با هیچ کشور و مقامی نخواهیم داشت و براساس راهبردها و سیاست‌های دفاعی خودمان عمل خواهیم کرد.

نیلفروشان با اشاره به جنگ موسوم به نبرد کشتی‌ها و تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها در حوزه دریا زانو زده‌اند، بیان کرد: جمهوری اسلامی هنگامی که رژیم صهیونیستی با تجاوزگری امنیت منطقه را به مخاطره انداخت به بازدارندگی رسید و این رژیم را از مواضع و تجاوزاتی که دریا و برخی از نقاط دیگر داشت؛ مجبور به عقب‌‌نشینی کرد به طوری که متوجه شد در صورت ادامه تجاوزاتش در دریا، نه تنها باید فاتحه کشتیرانی خود را بخواند بلکه اقتصاد خود را که حدود ۸۰ درصد آن از راه دریاست را نابود شده بداند.

وی ادامه داد: رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی هیچ چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد و در حوزه‌ای که احساس کند شکست می‌خورد و توانایی مقابله ندارد، دست را بالا می‌برد، این رژیم در حوزه دریایی و در صحنه جنگ نبرد کشتی‌ها هم به همین نتیجه رسید و زانو زد و دست از زدن کشتی‌ها و راهزنی و دزدی دریایی برداشت.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با شکاف های بسیاری مواجه است و وحشت و هراس خواص، بر ارکان این رژیم سایه افکنده است، یادآور شد: رژیم صهیونیستی بیش از گذشته در حال زوال و نابودی است به طوری که برای مقابله با فروپاشی خود دست به پروپاگاندای روانی تبلیغی زده که از جمله حربه‌های اساسی‌اش همین فضاسازی رسانه ای است که به ویژه در غرب در اختیار دارد و پشتیبانی عملیات روانی را انجام می‌دهند. 

به گفته نیلفروشان، تمام تلاش رژیم صهیونستی این است که انسجام داخلی از دست رفته‌اش را حفظ کند چراکه امروزه با شکاف‌های متعددی از جمله قومی، فرهنگی و اجتماعی و نظامی مواجه است، به طوری که حتی در تشکیل دولت هم با مشکل مواجه است.

وی افزود: تمام تلاش رژیم صهیونیستی این است که بتواند این دولت جعلی را از دهه ۸۰ سالگی عبور دهد و فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات روانی ایجاد شده برای تضمین چنین هدفی است که فاقد هرگونه پشتوانه و ارزش نظامی است.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه توان موشکی جمهوری اسلامی را باید از قول خود دشمن شنید و ارزیابی کرد به اعترافات سنتکام در یکی دوماه گذشته اشاره و عنوان کرد: وقتی که سنتکام به قدرت موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی اذعان می‌کند، وقتی که یک مرکز جاسوسی در حد نخبه در یکی ازکشورهای همسایه مورد شناسایی و اصابت دقیق نقطه‌ای قرار می‌گیرد، نشاندهنده توان و اراده جمهوری اسلامی ایران است که هر زمان در حوزه امنیت، منافع و مصالح ملی خود با تهدید مواجه شود، قطعا مثل اتقاقی که در اربیل افتاد، تصمیم‌گیری خواهد کرد.

نیلفروشان با تاکید بر اینکه هیچگونه محدودیتی در راستای تولیدات نظامی نداریم، گفت: در حوزه دانش تولید پهپاد، در لبه مرزهای علوم مرتبط با آن هستیم و در زمینه تولید و تولد پهپادهای هوشمند با هوش مصنوعی در اوج فناوری به سر می‌بریم؛ اساسا امروز هیچگونه محدودیتی در راستای تولید و ساخت پهپاد، متناسب با نیازمندی‌های کشور و نظریه دفاعی – عملیاتی خودمان وجود ندارد و این فناوری در داخل کشور و صنایع نظامی نهادینه شده است.

وی درخصوص اقدامات و عملیات‌های نیروی زمینی سپاه علیه مواضع و مقرهای گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب و ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق از جمله مرکز جاسوسی و لانه توطئه چینی رژیم صهیونیستی در اربیل اظهار داشت: تحت هیچ شرایطی پیرامون کشور، اجازه شکل گیری تهدید نمی‌دهیم و به همه اعلام کرده‌ایم ما دست دوستی و برادری به طرف همه همسایگان و عزیزانی که همزیستی مسالمت‌آمیز داریم دراز می کنیم و بارها به دفعات گفتیم نه ما، هیچ کشوری پذیرای شکل گیری تهدید علیه خودش در جوار مرزهایش نخواهد بود.

معاون عملیات سپاه با اشاره به اقدامات و عملیات جدید روزهای اخیر نیروی زمینی سپاه در این راستا، تصریح کرد: گلوله باران مواضع ضدانقلاب و مقرهای دشمن در آن سوی مرزهای شمال غرب کشور و اقلیم شمال عراق در راستای همین رویکرد راهبردی ما محسوب می شود. ما به دوستان خودمان در منطقه اقلیم اعلام کرده‌ایم که سنگر گرفتن و ایجاد پایگاه توسط دشمنان انقلاب اسلامی در منطقه اقلیم قابل پذیرش نیست.

نیلفروشان افزود: مدتی است که ضدانقلاب از منطقه شمال غرب برای ایجاد اغتشاش و ناامنی و توسعه جوّ ناآرامی، به کشور تعرض و رخنه کرده اند و دربرخی از اغتشاشات منطقه شمال غرب نیز این عناصر ضدانقلاب دستگیر شده‌اند، لذا مجبور به دفاع شدیم و واکنش نشان دادیم و منطقه پیرامونی نوار مرزی را گلوله باران کردیم.

وی با بیان اینکه در حقیقت ما اجرای مأموریت کرده و از منافع انقلاب اسلامی دفاع می‌کنیم، خاطرنشان کرد: ضد انقلاب را هر جایی که سنگر ایجاد کند و منشأ عملیات علیه امنیت جمهوری اسلامی و ملت ایران شود و بخواهد حرکت‌های تروریستی را هدایت و رهبری کند مورد اصابت قرار خواهیم داد و مقرهایی هم که اخیرا مورد هدف واقع شدند، بیشترین نقش را در اغتشاشات چند روز گذشته داشتند.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه ما اینگونه اقدامات را دفاع مشروع می دانیم و هشدارها و برنامه‌های خود را هم به مقامات اقلیم اطلاع داده بودیم، ضمن تاکید بر اینکه برخورد ما با هرگونه تهدید و عملیات ضد امنیتی در مناطق مرزی کشور از جمله برنامه‌هایی که کانون آن رژیم صهیونیستی است، قاطعانه و محکم خواهد بود ابراز داشت: به صراحت اعلام کردیم در مقابله با رژیم صهیونیستی هیچ چیز را پوشیده نگاه نمی‌داریم، همه فعالیت‌های آن را در سرزمین‌های اشغالی و منطقه مدنظر داریم، بر پایگاه‌های جاسوسی، مرتبطین، سرپل‌های عملیاتی و تمام حرکات رژیم اشراف کامل داریم و هر زمانی که صلاح بدانیم باید ضربه بزنیم، اقدام می کنیم.

نیلفروشان با بیان اینکه در عملیات موشکی اربیل تمام اسناد و مدارک ارتباطی و اطلاعاتی ما نشان می‌دهد، مرکز راهبردی صهیونیستی‌ها که در آن مبادرت به جاسوسی و هدایت ضدانقلاب و جمع آوری اطلاعات از نوار مرزی غربی کشور می‌کرد را مورد اصابت قرار دادیم، عنوان کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد مرکز توطئه‌ای در اطراف کشورش وجود داشته باشد و ما هر زمان که احساس کنیم با چنین تهدیدی مواجه هستیم، متناسب با تشخیص و صلاحدید فرماندهان اقدام می‌کنیم.

وی با اشاره به رخدادها و حوادث اخیر در مناطق مرزی ایران با جمهوری آذربایجان و ارمنستان و توطئه تغییر ژئوپولتیک منطقه یادآور شد: ما معتقد به حسن همجواری با همه همسایگان هستیم، توصیه ما مذاکره و برادری برای حل مشکلات منطقه‌ای است. آنها باید دقت کنند قربانی منافع غرب و برخی از کشورها که نیاز به راه‌اندازی جنگ دارند نشوند، تغییرات ژئوپلوتیکی معنا و مفهوم خود را از دست داده به همین دلیل به هیچ عنوان اینگونه تغییرات پایدار نخواهد بود و مصلحت هیچ کشوری هم نیست.

معاون عملیات سپاه بهترین راه برای رسیدن به خواسته‌ها را دیپلماسی دانست و عنوان کرد: به عنوان یک کارشناس مسائل راهبردی آنچه را که رصد می‌کنم، این است که برخی از سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا فرصت دیپلماسی را از کشورهای منطقه بگیرند، در خواست ما از کشورهای منطقه این است مسائل خود را از حسن همجواری و همسایگی حل و فصل کنند.

نیلفروشان با تشریح طرح جدید دشمن در منطقه برای دستیابی به آمال و آرزوهای شوم و شیطانی گفت: استکبار جهانی پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ‌های بزرگ دنیا در غرب آسیا را با شکل‌دهی ائتلافی جنگ افروز و جنایت‌بار در افغانستان و عراق به پا کرد تا به مقابله با انقلاب اسلامی و بیداری ملل اسلامی بپردازد، اما جز خسارت‌های فراوان مادی و تلفات سنگین نیروی انسانی به نتیجه‌ای نرسید. 

وی اضافه کرد: چندین هزار نیروی آمریکایی در افغانستان و عراق کشته شدند، خسارت‌های مالی فراوان، اینها همه، آمریکا را به این تصمیم رساند که دیگر امکان حضور فیزیکی و نظامی در منطقه غرب آسیا را ندارد، همچنین جنگ ۳۳ روزه را به عنوان کلید طرح خاورمیانه بزرگ رقم زد، اما با شکست مواجه شد.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه جمع بندی استکبار این است که دیگر توان رویارویی مستقیم با ملت‌های منطقه را ندارد، اظهار داشت: در نتیجه یک جنگ ترکیبی چند طیفی را طراحی کرد که از جنگ نرم شروع می‌شود و وارد جنگ نیمه‌سخت می‌شود و اگر لازم بود در حد محدود به جنگ سخت می‌رسد.

به گفته نیلفروشان، جنگ نرم با تهییج مردم با ابزارهای رسانه‌ای وقتی که خوب شروع شد و به مرحله رشد نهایی خودش رسید و اغتشاشات شکل گرفت، با اعزام گروه‌های تروریستی سعی می کند فضا را به سمت امنیتی و مسلحانه کردن میدان مانند آنچه در  مدل سوریه اتفاق افتاد پیش ببرد که با جنگ نرم شروع کرد، با اغتشاشات و با نارضایتی وارد جنگ نیمه‌سخت شد، هم زمان موقعی که در مرحله جنگ نیمه سخت بود، جنگ نرم پشتیبانی کاملی از جنگ نیمه‌سخت می‌کرد، وقتی جنگ نیمه‌سخت شعله ور شد، همه کشور آشوب شد، همه جا تخریب شد، به بهانه منطقه پرواز ممنوع و به بهانه استفاده از بمب شیمیایی توسط دولت سوریه در برخی مکان‌ها، جنگ سخت را شروع کرد.

وی با اشاره به اینکه این جنگ الآن در سوریه شکست خورده است، تصریح کرد: مرحله مرحله طرح به این شکل است، پس از آن به عقب برگشت؛ یعنی آمد به مرحله نیمه سخت و در مرحله نیمه سخت هم شکست خورد و دوباره  در مرحله نرم دارد تلاش می شود تا مجددا وضعیت را برگرداند و مراحل بعدی را دنبال کند.

معاون عملیات سپاه ادامه داد: طرح دشمن در منطقه از این به بعد این است که برای کل کشورهای منطقه، جنگ ترکیبی را با شروع جنگ نرم، با ابزارهای شناختی و ادراکی، با ابزارهای رسانه‌ای و فضای مجازی، عملیاتی کند، صدها شبکه ماهواره ای در خدمت این جنگ هستند، این یک چارچوب کلی و کلان است.

نیلفروشان با بیان اینکه دشمن جنگ ترکیبی با این شاخصه‌ها را چندین بار در ایران و دیگر کشورهای منطقه شروع کرده است، اما نتوانستند ادامه دهند، خاطرنشان کرد: آمریکا توان مقابله با ما را ندارد، غرب و آمریکا در حال فروپاشی است، منتها ما باید دقت کنیم که این ساختمان بزرگ چند طبقه وقتی که فرومی‌پاشد، بالاخره خرده شیشه‌های آن این طرف و آن طرف پرتاب می‌شود و ما باید مراقب باشیم ترکش‌های آن به ما نخورد، این فروپاشی قطعی است و این نقشه‌های پوشالی و این طرح‌ها همین طور هستند.

وی افزود: دشمنان دنبال خریدن زمان هستند، اما انقلاب اسلامی و حرکت توفنده آن به یاری خدا تا رسیدن به دست آقا حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداء ادامه خواهد یافت.

معاون عملیات سپاه پیرامون اقدامات به عمل آمده برای مواجهه با این “توطئه ترکیبی” ابراز داشت: ظرف روزهای گذشته یکی از پاسخ‌های ما را در منطقه شمال غرب دریافت کردند، ما به هیچ عنوان مجامله نمی‌کنیم و کوتاه هم نمی‌آییم و گروهک‌هایی که درصدد سازمان‌دهی و تلاش برای بروز این اغتشاشات بودند، با آنها برخورد انقلابی می‌شود مانند مدلی که شما در شمال غرب دیدید، هم گروهک‌هایی که به صورت تیمی وارد منطقه شدند، زیر ضربه قرار گرفتند و منهدم شدند.

نیلفروشان با بیان اینکه به این هم قانع نشدیم و مقرهای آنها را در آن سوی مرز را هم مورد هدف قرار دادیم،  عنوان کرد: ان‌شاءالله در آینده در درباره نقش گروهک‌های معاند و سرویس‌ها تا حدی که امنیت ملی اجازه بدهد، اطلاع‌رسانی خواهد شد تا عموم ملت بزرگ ایران و مردم دنیا با اسناد و مدارک متقن در جریان توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان علیه میهن اسلامی قرار گیرند.

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.