بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

راه‌اندازی بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا در دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن

هم زمان با سفر رییس جمهور به نیویورک، بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا در دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن راه اندازی شد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و هیات همراه در ادامه برنامه‌های کاری در نیویورک با سرپرست و اعضاء دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دیدار کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به هم وطنان مقیم آمریکا قرار گرفت.


امیرعبداللهیان در این نشست که با حضور ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و خانم ارشادی معاون نمایندگی و سفیر دوم ایران نزد سازمان ملل برگزار شد بر عزم دستگاه دیپلماسی جهت رفع هرگونه مانع بر سر راه خدمت رسانی و ضرورت حمایت‌های حقوقی و کنسولی همه جانبه از ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی ایران با برشمردن بخشی از اقدامات انجام شده در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در زمینه تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور، تدوین قانون جامع ایرانیان، تسهیل نقل و انتقالات مالی و خدمات کنسولی، آغاز به کار صدور کارت ملی برای ایرانیان مقیم آمریکا و سایر کشور‌ها، ضرورت تسهیل مشارکت ایرانیان مقیم خارج توسعه کشور و تقویت ارتباط نسل‌های سوم و چهارم ایرانیان خارج از کشور را جزو اولویت‌های اساسی دستگاه سیاست خارجی دانست.

امیرعبداللهیان با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری و دستورات رییس جمهور در توجه جدی به حل مشکلات کنسولی و حقوقی ایرانیان خارج از کشور افزود: یکی از مهمترین وظایف همه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران خدمت رسانی بدون وقفه و بدون تبعیض به همه ایرانیان عزیز، بدون نگاه به گرایش دینی و سیاسی آنان است.

در این نشست سرپرست و اعضای دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن نیز گزارشی از حوزه مسئولیت‌های کاری خویش به وزیر امور خارجه ارائه دادند. کاهش مدت زمان ارائه خدمات کنسولی، بهینه سازی فرآیند‌های اداری و ارائه مشورت‌های تخصصی کنسولی و حقوقی به همه هم وطنان مقیم آمریکا توسط دفتر حفاظت منافع از جمله دستورات صادره وزیر امور خارجه در این نشست می‌باشد.


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.