بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :

ازسرگیری روابط عربستان و ایران در بغداد اعلام می‌شود

یک منبع مطلع اعلام کرد که ازسرگیری روابط بین ایران و عربستان در بغداد و با حضور مقامات دو کشور و سران عراق انجام خواهد شد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از الفرات‌نیوز یک منبع مطلع فاش کرد که اعلام ازسرگیری روابط بین عربستان و ایران احتمالا در بغداد و با حضور مقامات دو کشور و در حضور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق انجام شود.


این منبع گفت که مذاکرات الکاظمی در هفته گذشته طی سفرش به جده و تهران، موجب قطعیت بسیاری از پرونده‌های مورد اختلاف بین طرفین شده؛ امری که ممکن است به کاهش تنش‌ها در منطقه بینجامد.


وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه سفر مقامات عربستان به بغداد پیش از نشست سران در جده در نیمه ماه ژوئیه خواهد بود، تاکید کرد که این امر به برنامه‌ریزی بین سه کشور نیاز دارد.


لازم به ذکر است حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر به دمشق از بازگشت روابط بین ایران و عربستان و بازگشایی سفارت‌ها و آغاز گفت‌وگوهای سیاسی استقبال کرد.


وی همچنین از تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط بین ایران و مصر خبر داد.


اظهارات وزیر خارجه ایران در حالی مطرح می‌شود که فؤاد حسین پیشتر اعلام کرد که بغداد میزبان مذاکراتی بین ایران و اردن و ایران و مصر است.


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.