بخش اخبار ورزشی ایرانیان نیوز :

اعتراض ایران به عملکرد کمیته برگزاری تکواندو قهرمانی آسیا/ ‏ایران‬ از دریافت جام «سومی» خودداری کرد

تیم ملی پومسه ایران در اعتراض به عملکرد کمیته برگزاری هفتمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا از رفتن روی سکوی قهرمانی و دریافت جام سومی این رقابت‌ها خودداری کرد.


به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا امروز پنجشنبه با حضور ۱۵۷ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در سالن «هوبان» شهر چانچئون برگزار شد که تیم ملی ایران در نهایت با یک طلا، شش نقره و سه برنز به کار خود پایان داد.


کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا برخلاف دستورالعمل برگزاری که پیشتر به کشورهای شرکت کننده ارسال شده بود، یک نشان طلای کشور چین تایپه  که در یک رده تنها شرکت کننده آن بخش بود را در جدول توزیع مدال ها محاسبه نمود. تصمیم اشتباهی که باعث شد تیم ایران سکوی نایب قهرمانی را از دست داده و بعد از کره جنوبی و چین تایپه در جای سوم قرار بگیرد.


این اتفاق موجب اعتراض رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان شد. با تصمیم ساعی تکواندوکاران کشورمان که موفق به کسب مدال در این رقابت ها شده بودند، ابتدا از رفتن روی سکوی قهرمانی خودداری کردند، ولی در ادامه با نظر ایشان ملی پوشان کشورمان مدال‌های خود را روی سکو دریافت کردند، ولی تیم ملی کشورمان از دریافت جام سومی رقابتهای قهرمانی آسیا خودداری کرد و روی سکوی قهرمانی نرفت.


ضمن اینکه احمد اخلاقی به عنوان بهترین مربی و مرجان سلحشوری که در بین بهترین‌ها حضور داشتند، از دریافت جوایز خودداری کردند.


مسئولان فدراسیون تکواندو کشورمان اعتراض خود را به صورت رسمی به اتحادیه تکواندو آسیا ارائه داده و خواستار رسیدگی فوری شدند.


مدال آوران تیم ملی کشورمان:


مدال طلا: دو نفره تیمی بالای 30 سال- فرهمند و بهشتی


مدال نقره: تیمی سه نفره بالای 30 سال- علی نادعلی – حسین بهشتی – اکبر فروزان


مدال نقره: انفرادی رده سنی بالای 30 سال- علی ناد علی


مدال نقره: انفرادی رده سنی زیر 30 سال: مرجان سلحشوری


مدال نقره: انفرادی رده سنی بالای 30 سال: آتوسا فرهمند


مدال نقره: انفرادی رده سنی زیر 65 سال: نادر خدامرادی 


مدال نقره:دو نقره زیر 30 سال: صادقی – مهربان


مدال برنز: ابداعی رده سنی بالای 17 سال –  یاسمن لیموچی 


مدال برنز: ابداعی رده سنی بالای 18  سال –  مرتضی زنده دل


مدال برنز: استاندارد رده سنی 18 تا 30 سال – یاسین زندی


 


پایان خبر

منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.