بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


وزیر امور خارجه کشورمان با آقای دنیس فرانسس رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.


دیدار امیرعبداللهیان با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت، توجه شما به ارزش‌های انسانی در تحولات پیچیده کنونی دنیا بسیار ارزشمند است و شما در نقطه مهمی از تحولات بین‌المللی مسئولیت ریاست مجمع عمومی سازمان ملل را در اختیار دارید و این فرصت مهم در اختیار دارید که‌ ایده های ارزشمندتان را دنبال کنید.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود، امروز توجه کشورها به چند جانبه گرایی یک واقعیت مهم است و در این چارچوب نقش شما بسیار کلیدی است. در این راستا بسیار مهم است که کشورهای در حال توسعه احساس کنند که صدایشان در مجمع عمومی سازمان ملل شنیده شود.

امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه سازمان ملل محلی است که همه دولت‌ها باید بتوانند با استفاده از آن حرفهایشان را بزنند و نقش اثرگذار خود را داشته باشند، افزود، ما در ایران برای تحقق ارزشها انسانی، دینی و اخلاقی تلاش‌ کنیم. فلذا مایلم در این زمینه تاکید کنم که ما جنگ را در مناسبات میان کشورها راه حل نمی‌دانیم و معتقدیم اختلافات و بحران ها باید از طریق گفتگو حل شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت، ما در اوکراین جنگ را راه حل نمی دانیم، همچنین سرنوشت ملت اصیل فلسطین برای ما مهم است و معتقدیم که سازمان ملل بعنوان مرجع صلح و امنیت در جهت احقاق حقوق ملت فلسطین باید توجه ویژه ای داشته باشد.

ئیس دستگاه دیپلماسی تأکید کرد برای ما مهم است که در مجمع عمومی تصمیمات از طریق حداکثر مشارکت جمعی حاصل شود که نتیجه آن اعتبار بخشی بیشتر به مجمع عمومی خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال رئیس مجمع عمومی، وی را در جریان آخرین تحولات مذاکرات رفع تحریم ها و برجام قرار داد و گفت ما بعنوان جمهوری اسلامی ایران در مسیر درست دیپلماسی حرکت می کنیم.

آقای دنیس فرانسس رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تجلیل از تمدن قدیمی و غنی ایران گفت، برغم شرایط پیچیده و تنش های زیاد بین المللی که هرکسی سعی دارد که موضع خود را داشته باشد، ما تلاش می کنیم که به این تنوع احترام بگذاریم و در عین حال به حل مشکلات کمک کنیم و اینکه جهان جای بهتری برای زندگی بشریت و فرزندان آن‌ها در آینده باشد. وی افزود که ما تلاش خواهیم کرد که همبستگی و اعتماد را در مجمع عمومی سازمان ملل بازسازی کنیم و به حل مسائل و مشکلات بین‌المللی کمک کنیم، البتهدمی دانیم کار آسانی نیست، اما در این مسیر تلاش خواهیم کرد.

 

 

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.