بخش اخبار سیاسی ایرانیان نیوز :


صفری مطرح کرد؛
معاون دیپلماسی اقصادی وزارت امور خارجه در دیدار دستیار وزیر امور خارجه صربستان بر ضرورت انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد میان ایران و صربستان، با هدف تسهیل تجارت میان دو کشور، تاکید کرد.


ضرورت انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد میان ایران و صربستان

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان امروز میزبان خانم «یاگودا لازارِویچ» دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی که در رأس هیأتی برای برگزاری گفت‌گوهای اقتصادی میان ایران و صربستان به تهران سفر کرده است، بود.

در این ملاقات، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان، سطح مناسبات و همکاری‌های دیپلماتیک دو کشور، که نماد آن، رفت‌وآمدها و بازدیدهای متقابل مقامات ایران و صربستان است، را مطلوب و رضایت‌بخش توصیف کرد.

صفری، هم‌چنین ضمن اظهار خشنودی از افزایش حجم تجارت میان دو کشور در یک سال اخیر، بر لزوم شتاب بخشیدن به این روند تاکید کرد و برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و صربستان در آینده‌ی نزدیک را یکی از ابزارهای مهم برای دست‌یابی به این هدف عنوان نمود.

معاون دیپلماسی اقصادی وزارت امور خارجه کشورمان، هم‌چنین، بر ضرورت انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد میان ایران و صربستان، با هدف تسهیل تجارت میان دو کشور، تاکید کرد.

خانم لازارویچ دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی نیز ضمن قدردانی از میزبانی همتای خود، ایران را کشوری مهم در راهبردهای سیاست خارجی صربستان دانست.

وی اظهار داشت: گرچه تاکنون قدم‌های تأثیرگذاری در ارتقا روابط ایران و صربستان برداشته شده، اما هنوز ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد.

دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی ابراز امیدواری کرد: برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و نیز انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد، درهای جدیدی به روی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و صربستان باز کند.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.