بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


آزمایشگاه 5G همراه اول فضایی برای آزمایش انواع محصولات در حوزه شبکه 5G در اختیار تولیدکنندگان و شرکت‌های فناوری قرار می‌دهد.


فضایی برای آزمایش محصولات در حوزه شبکه 5G

به گزارش سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، آزاد روانشید، رئیس آزمایشگاه 5G همراه اول، در مراسم افتتاح و نشست خبری آزمایشگاه 5G و اینترنت اشیا مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: این آزمایشگاه فضایی را برای شرکت‌ها فراهم می کند و اگر ایده یا محصولی در حوزه شبکه 5G دارند، می‌توانند در این مکان تست های لازم را انجام دهند و همچنین این آزمایشگاه را برای رفع چالش‌های موجود همراه اول راه اندازی کردیم تا در سال های آتی شاهد پیشرفت های دیگری در شبکه باشیم.

او افزود: در این آزمایشگاه شاهد چندین شبکه موبایل اختصاصی مستقل از اپراتور هستیم؛ چه در حوزه 4G و چه در حوزه 5G در این راستا شرکت ها می توانند ایده یا محصول خود را در این مکان به بلوغ رسانده یا تست کنند.

روانشید بیان کرد: هکتونی ایجاد کردیم که دید از بالا ندارد و همچنین به این نکته اشاره شده که شبکه 5G می تواند به تنهایی یک اکوسیستم مجزا باشد.

او افزود: در شبکه 5G انعطاف پذیری وجود دارد که می تواند طبف وسیعی از کاربری ها را با تفاوت کنار هم قرار دهد. چالشی در هکتون اول مطرح شد که کیفیت سرویس متناظر با 5G درخواست شود.

او با بیان اینکه امکانات ما در این آزمایشگاه شامل چندین شبکه موبایل اختصاصی و در اختیار داشتن لایه های دسترسی و هسته های فناوری های 4G و 5G است، اظهار کرد: یوزکیس های متعددی در حال استفاده از ظرفیت ایجاد شده برای پیاده سازی روی شبکه هستند. 

روانشید گفت: با توجه به اینکه در شبکه 5G با انعطاف پذیری بالایی در معماری مواجه هستیم، می توانیم پاسخگوی طیف وسیعی از کاربری ها که جنس شان هم یکسان نیست، باشیم و وجود چنین آزمایشگاهی برای مواردی نظیر آزمون توسعه بسیار کاربردی است.

67625bd8-eac3-46b0-bbfb-3ef67025c53e

49cd2834-47d1-4387-9d26-3dd522fa1203

 

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.