بخش اخبار اقتصادی ایرانیان نیوز :


مدیرکل اموال تملیکی استان تهران مطرح کرد:
مدیرکل اموال تملیکی استان تهران اظهار داشت: وقتی ملک را به مزایده می‌گذاریم مردم خریداری نمی‌کنند و می‌گویند اموال مردم است و آه‌گیر می‌شود اما این اموال قانونی و شرعی دیگر جزو اموال مردم نیست و از متخلفان ضبط شده و خرید آن شرعی است.


خرید اموال ضبطی شرعی و حلال است/ مردم بخرید؛ آه‌گیر نمی‌شوید

به گزارش خبرنگار اقتصادی سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،، حسین ایزدی در نشست خبری امروز با بیان اینکه یکی از راهبردهای اصلی حذف و کاهش رسوب کالا در انبارهای گمرکات و انبارهای اموال تملیکی است، اظهار داشت: به دنبال کاهش ٢٠ درصد وضعیت موجود کالاهای رسوبی در استان تهران هستیم  و در سال جاری ۶ هزار میلیارد تومان کالا تعیین تکلیف می‌شود.

وی ادامه ادامه داد: یکی از معضلات اساسی استان تهران کمبود انبار است با اینکه مقصد همه کالاهای قاچاق‌استان تهران است اما در بحث انبار با کمبود مواجه هستیم و در حال حاضر ٧٠ هزار متر انبار در اختیار داریم اما هیچ کدام ملکی نیستند و باید  حداقل ١٠ هزار متر انبار ملکی داشته باشیم.

مدیرکل اموال تملیکی استان تهران با اشاره به فروش کالای منقول در ۶ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: در ۶ ماه سال گذشته فروش بخش منقول ۵۵١ ردیف به ارزش ۵٠ میلیارد و ٧١۶ میلیون تومان بوده که ۶ ماه اول امسال به ٧٠۶ ردیف به ارزش ۴١٩ میلیارد و ٧۶۴ میلیون تومان رسید که از نظر ارزش ریالی  ٧٢٧ درصد رشد داشتیم.

ایزدی ادامه داد: در بخش اموال غیرمنقول فروش در ۶ ماه سال گذشته بیش از ٢٠ میلیارد تومان بود که این عدد در ۶ ماه اول امسال به بیش از ٣٣ میلیارد تومان رسید.

وی درباره عدم تمایل خرید مردم در اموال غیرمنقول ضبط شده تاکید کرد: در بحث اموال غیرمنقول یکسری از اموال به دلیل جرم‌هایی مانند پولشویی مصادره می‌شوند و به موجب قانون این اموال به اموال تملیکی برای فروش از طریق مزایده واگذار می‌شود و در قانون جمهوری تایید شده و شرعی درست و حلال است. اما وقتی ملک را به مزایده می‌گذاریم مردم خریداری نمی‌کنند و می‌گویند اموال مردم است و آه‌گیر می‌شود اما این اموال قانونی و شرعی دیگر جزو اموال مردم نیست و از متخلفان ضبط شده و خرید آن شرعی است.

ایزدی در پاسخ به سوال سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر اینکه آیا مردم بر رای صادر شده برای ضبط این اموال شک و تردید دارند و از این رو در مزایده اموال ضبط شده شرکت نمی‌کنند، گفت: شکی در رای نیست و اگر هم ابهاماتی وجود داشته باشد پرونده به تجدید نظر می رود و همه مراجع شرعی بودن خرید این اموال را تایید کرده‌اند اما از  هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان ملک تنها  ١٠ میلیارد تومان آن به فروش رفت.

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،

نرم افزار موبایل سایت ایرانیان نیوز به نقل از خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران،


تلگرام خبر


منبع خبر

اخبار از خبرگزاری های موثق رسمی جمع آوری میشود و ایرانیان نیوز دخل و تصرفی در محتوای خبرها ندارد.